Відвідуючи кафе, ресторан тощо, не завжди отримуємо лише позитивні емоції. Проблеми можливі скрізь, і заклади громадського харчування не виняток. До вашої уваги – кілька порад щодо прикрощів, які виникають найчастіше.
ЧИ ПЛАТИТИ ЗА ТАРІЛКУ?
Якщо ви чи ваша дитина розбили посуд, адміністрація вимагає компенсації. Але якщо сума, на вашу думку, завищена, то вимагайте обґрунтувань чи її зменшення. Представники закладу громадського харчування не мають права затримувати вас, поки не розрахуєтеся за розбиту чашку чи тарілку. Почувши такі погрози, викликайте поліцію. Оплатити розбитий посуд необхідно, лише якщо адміністрація може підтвердити його вартість.
ЗНИКЛИ АБО ЗІПСУВАЛИ ВАМ РЕЧІ
Якщо під час відвідування кафе з гардероба зник ваш одяг, звертайтеся з претензією до адміністрації закладу та вимагайте компенсації. Якщо речі зникли в залі, викликайте поліцію.
Якщо офіціант або хтось інший із працівників закладу зіпсував вам одяг, негайно звертайтеся до адміністрації для вирішення питання про компенсацію. Якщо не вдалося домовитися, зберіть доказову базу: збережіть чек, запишіть номери телефонів свідків, ім’я працівника, який зіпсував одяг, і подавайте позов до суду.
КНИГА СКАРГ
При порушенні ваших прав вимагайте Книгу скарг і пропозицій та записуйте туди свої претензії. Згідно з наказом Міністерства зовнішніх економічних зв’язків і торгівлі України №349 від 24.06.1996 р. така книга має бути в кожному закладі громадського харчування і її повинні надавати на першу вимогу клієнта, причому вимагати документи від нього незаконно. А ось розглянути запис і відповісти на нього зобов’язані протягом 7 днів: для цього слід залишити свій телефон, адресу. Якщо адміністрація кафе чи ресторану не реагує на ваш запис, то звертайтеся до місцевої інспекції із захисту прав споживачів. За це заклад буде оштрафовано.
Частиною 1 ст.155 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено покарання для керівника або іншої уповноваженої особи за відсутність Книги скарг і пропозицій та «Куточка споживача» – від 1 до 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а в разі повторного вчинення правопорушення – 5-27 таких мінімумів.
Яна РОМАСЕНКО, юрисконсульт.