Згідно з ним усі держбудівлі країни площею понад 250 кв. м, крім пам’яток культури, церков і промислових об’єктів, повинні пройти енергоаудит та за його результатами отримати сертифікат відповідного класу – від найекономнішого A до найзатратнішого G. За показниками в документі плануватимуть майбутні витрати на опалення. Також він має містити рекомендації щодо підвищення класу енергоефективності.
Проведення аудиту нині є добровільним, однак з 1 січня 2019 року він стане обов’язковим для частини споживачів. Сертифікацію зобов’яжуть пройти всіх власників новобудов, будівель після реконструкції та капітального ремонту, будівель площею понад 250 кв. м, що опалюють за рахунок бюджету, а також житла, яке бере участь у державних програмах з енергоефективності. Заплатити аудитору за оцінку повинні будуть власники будівлі. Сертифікат дійсний протягом 10 років, у разі його відсутності передбачено штраф у розмірі від 3400 до 5100 грн.
Мета цього Закону – заощадження енергії. Завдяки процедурі сертифікації власники будівель мають отримати вичерпну інформацію про обсяги споживання енергоресурсів та рекомендації щодо зменшення їх споживання і відповідно підвищення енергоефективності.
Зазначений Закон відповідає 31 директиві Євросоюзу, яка набрала чинності в 2010 році.
Яна РОМАСЕНКО, юрисконсульт.