Зараження «омікроном» спричиняє захворювання м’якої форми, схоже з симптомами застуди: кашель, лихоманка, нежить, першіння в горлі. Також можливі головні болі та болі в тілі, втрата апетиту, нудота, діарея. Зниження гостроти хвороби призвело до того, що більшість випадків «омікрон»-інфекції тепер успішно підлягають домашній терапії — вони потребують симптоматичного лікування.
Щоб боротися з помірними симптомами та покращити самопочуття, радять сімейні лікарі Прилуцького центру первинної медико-санітарної допомоги, що на Чернігівщині, в домашній аптечці слід мати такі препарати та засоби:
- Клінічний термометр.
- Жарознижувальні та знеболювальні препарати — парацетамол та ібупрофен.
- Назальний спрей (переважно фізрозчин).
- Засіб від кашлю.
- Чай або льодяники з шавлії: допомагають при болю в горлі та кашлі.
- Достатню кількість носових хусток.
ЯК ДОПОМОГТИ СОБІ
* Відпочинок. Медики радять хворим відпочивати та не перевтомлювати свій організм, відмовитися на якийсь час від спорту.
* Ібупрофен допомагає при головних болях і болях у тілі.
* При нежитю краще використовувати назальний спрей із натуральним сольовим розчином.
* Полоскання горла розчином шавлії або сольовим розчином допомагає при болю в горлі.
* Стежити за температурою. Незначне підвищення температури до 38 градусів знижувати не потрібно — такий жар допомагає організму боротися із хвороботворними мікроорганізмами, що гинуть у середовищі вище 37 градусів. Температура понад 38 градусів свідчить про пропасницю. За таких показників можна використовувати парацетамол, холодні компреси. Якщо температура тіла піднімається вище 40 градусів або лихоманка тримається довше за 2–3 дні, потрібно обов’язково звернутися до лікарів.
* Пити воду. Лікарі рекомендують: на кожен градус температури вище 37 градусів організму щодня потрібно від половини до одного літра рідини, переважно чистої води.
* Вітаміни та мінерали. У період хвороби важливо добре харчуватися: організм має бути забезпечений необхідними вітамінами та мінералами.
КОЛИ ПОТРІБЕН ЛІКАР
При погіршенні симптомів лікування «омікрон»-інфекції вдома продовжуватись не повинно — у цьому разі потрібно обов’язково звернутися до лікаря.
Що означає погіршення симптомів:
* виникають проблеми з диханням, сильна задишка;
* відчувається запаморочення;
* шкіра набуває синюшного відтінку.
Підготував Руслан ВЛАСЕНКО.