Покупки в Інтернеті уже давно набули великої популярності. Це дешевше, ніж купувати у магазинах та на ринках, до того ж швидко й зручно. Але, на жаль, ніхто не застрахований від шахраїв в Інтернеті та недобросовісних продавців. Про те, чим вигідні онлайн-покупки, а також як убезпечити себе від ризиків, ми сьогодні й поговоримо.
Ціни в інтернет-магазинах нижчі (адже реальним закладам торгівлі доводиться платити за оренду приміщень, зарплату продавцям тощо). Там мінімум працівників, а оренда складу коштує дешевше, ніж магазину. Цей вид покупок зручний, бо робити їх можна будь-якої пори доби і не треба витрачати час на похід у магазин. А в невеликих містах є проблема обмеженого вибору товарів, тим часом як Інтернет пропонує різноманітний асортимент.
Оплатити покупку можна готівкою при отриманні товару, через термінали, віртуальні гаманці, банківськими картками тощо.
Якщо не хочете відвідувати пошту чи організації, які доставляють товари, то можна замовити доставку посилки додому. Звісно, такі послуги оплачують додатково. Проте це зручно, наприклад, для мам із маленькими дітками, які не можуть із ними ходити по магазинах.
Фахівці з інтернет-продажу радять дотримуватися правил, які зменшують ризик бути ошуканими у мережі.
Деякі інтернет-магазини розміщують на сайті реєстраційні документи. Зверніть на це увагу.
Визначившись із магазином, зателефонуйте туди й поцікавтеся, чи є на товар гарантія.
Вибирайте магазини із веб-адресою, закінчення якої – uа, com.ua, net, com. Доменні імена з такими закінченнями вибирають більш надійні організації.
У надійному інтернет-магазині є структурований каталог товарів та великий вибір, розділ із відгуками і пропозиціями, умови доставки, оплати і повернення товарів.
Бажано підключити до карткового рахунку інтернет-банкінг, де ви з домашнього комп’ютера, смартфону зможете управляти рахунком, оплачувати товари і послуги, встановлювати ліміти на проведення операцій тощо.
Якщо товар не підійшов (окрім тих, що не підлягають обміну) і не пошкоджений вами, не був у вжитку, то впродовж 14 днів можна його обміняти на інший або повернути й отримати гроші згідно з чинним законодавством.
Якщо сайт не перевірений і відгуків про нього немає, вперше можна зробити замовлення на невелику суму, щоб переконатися в добросовісності продавця та якості продукції.
Для покупок онлайн краще мати окрему банківську картку і поповнювати її сумами, близькими до майбутнього платежу.
Замовте послугу SMS-повідомлень. Так знатимете, скільки грошей і коли знімають з вашої картки, а також зможете будь-коли зателефонувати на гарячу лінію банку і заблокувати карту.
Якщо відправляєте магазину номер своєї картки, у кутку сторінки маєте побачити символ замочка. Адресна ж стрічка при переході зміниться з http на https (це означає, що сайт захищає дані).
Не повідомляйте свої ІПН і паспортні дані — вони не потрібні для покупки в інтернет- магазині.
Наталія ГАВРИЛЕНКО.