Кориця, мабуть, найзимовіша пряність. Аромат миттєво викликає спогади про новорічно-різдвяні свята, булочки з корицею, яблучний пиріг, духмяний чай і, звичайно ж, гарячий глінтвейн. Але використовувати її можна по всьому дому!
ВІД МОЛІ
Кориця має стійкий специфічний запах, який дуже добре відлякує міль. Насипте мелені прянощі в щільні бавовняні мішечки й розкладіть по полицях у шафі та підвісьте на штангу для одягу. Для посилення ефекту можна зробити цілу комбінацію пахучих інгредієнтів, додавши розмелену гвоздику та духмяний перець.
МАСКУВАННЯ ПОДРЯПИН
Якщо на дерев’яних меблях з’явилися невеликі подряпини, просто увітріть у них ганчірочкою невелику кількість меленої кориці — здебільшого від них не залишиться й сліду!
ОСВІЖИТЬ ВАШУ ОСЕЛЮ
Ви запросили друзів на вечерю, а запах їжі після приготування не вивітрюється? Візьміть каструлю й покладіть у неї апельсинові шкірочки, корицю, налийте води. Нехай усе це вирує на повільному вогні. Через деякий час надзвичайний аромат заповнить вашу оселю.
АРОМАТНЕ ПРИБИРАННЯ
Перш ніж прибирати кімнати, розсипте на підлогу столову ложку кориці. Коли почнете пилососити, збираючи сміття, запах кориці, що потрапив у пилосос, пошириться всюди.
ВАННОЧКА ДЛЯ НІГ
Кориця має антибактеріальні властивості, тому її можна використовувати для профілактики грибкових інфекцій стоп. Якщо у вас часто пітніють ноги, спробуйте приготувати ванну з корицею. Налийте в каструлю 2 л води, додайте столову ложку кориці та прокип’ятіть. Зачекайте, поки рідина охолоне до комфортної температури, і занурте стопи на 20 хв.
ПРИ ЗАСТУДІ
Кориця полегшує стан, зменшує біль у горлі, сприяє якнайшвидшому одужанню. Особливо смачна вона в теплому чаї, узварі чи молоці з медом. А ще ці чудові прянощі покращують настрій, зменшують дратівливість і знімають тривожність.
КУДИ ДОДАВАТИ
Кориця чудово поєднується не тільки з яблучними пирогами, а й з гарбузом, морквою, бананами та грушами. Будь-яка солодка вівсяна або рисова каша тільки виграють від кількох дрібок кориці. Також ця спеція додасть аромату шоколадним десертам, імбирним пряникам і вівсяному печиву. Можна додавати в каву з молоком або міцну. У рідину корицю варто класти, не доводячи до кипіння, інакше аромат зникне.
Діана ШЕПЕЛЬ.