Хоча багато рослин у лютому перебувають у стані спокою, це не означає, що в квітникарів у цей час немає роботи. Щоб зберегти нашим зеленим улюбленцям красу й здоров’я, у другій половині місяця рослини вже можна частіше поливати й обприскувати, бо квіти починають прокидатися від зимової сплячки.
До того ж, не всі кімнатні квіти дрімають узимку, тропічні постояльці, навпаки, цієї пори року розквітають у всіх сенсах. Із середини місяця час починати підживлення. Вносити відразу повні дози добрив не варто, краще почати з половинних. Ослаблені екземпляри корисно обробляти біорегуляторами Епін або Циркон.
«Купання» передбачене самою природою. Для рослин це шанс насолодитися більш високою вологістю навколишнього повітря. Водолюбних представників флори можна мити просто під струменем душу. Рослини з опушеним листям зазвичай не миють, достатньо обробити вологою матерією, пензликом або просто здути пил із сукулентів і кактусів.
Кінець зими – час пересадки. Всі рослини, які встигли розростися і потребують «розширення житлоплощі», повинні отримати нові горщики з дозою свіжого ґрунту.
Більшість кімнатних рослин – уродженці тропіків і субтропіків. У період активного росту їм необхідний рясний полив, тобто коли рослину поливають одразу після висихання земляної грудки, а при поливі надлишок води стікає в піддон. Можна навіть почекати приблизно 30–60 хв., щоб вода, що накопичилася в піддоні, ввібралася назад. Так поливають рослини з тонким ніжним листям (багато видів папоротей, марантових, бегонієвих). При помірному поливі після підсихання земляної грудки роблять паузу в 1–3 дні. Так поливають рослини з м’ясистим або шкірястим листям, а також покритим восковим нальотом чи сильноопушеним. Такого режиму дотримуються для більшості кактусів і сукулентів у період активного росту.
Рідко поливають рослини, що мають умови для накопичення вологи (товсті м’ясисті стебла або листя у сукулентів і кактусів, або цибулини й бульби). Для них пауза між зволоженнями ґрунту може тривати від тижня до декількох місяців. У культур із вираженим періодом спокою така посуха сприяє закладанню в них квіткових бруньок.
Ніна УВАРЕНКО, біолог.