Полтава відкриває для мандрівників ще один напрям туризму: гастрономічний. 9 червня в історичному центрі Полтави, на Івановій горі, під гаслом «Галушки всіх країн, єднайтеся!» відбувся Міжнародний фестиваль «Полтавська галушка». Таке гасло фестивалю не випадкове, адже на свято запросили носіїв прізвища Галушка з усіх країн. Та й сама організатор Лариса Семеняга в дівоцтві мала прізвище Галушка.
Полтавська галушка – коронна страва, про яку ходять легенди. Вона є символом міста і характерною ознакою національної кухні. Під час свята нікому не доводилось нудьгувати. Для гостей фестивалю виступали актори Полтавського академічного обласного музично-драматичного театру ім. М.В.Гоголя, танцювальний колектив Полтавської обласної філармонії за участю танцюристів із Канади, а також зі сцени лунали пісні самодіяльних фольклорних гуртів. Для малечі працював дитячий майданчик з іграми та розвагами.
Упродовж фестивалю можна було не лише скуштувати справжні полтавські галушки, а й побувати на майстер-класі з їх виготовлення. А на локації «Родичі галушки» представники Інституту Конфуція Харківського національного університету ім. В.Н.Каразіна навчали готувати цзяоцзи – торбинки з тіста, наповнені начинкою з м’яса та овочів. Також гості фестивалю із задоволенням вчилися мистецтву проведення східної чайної церемонії під керівництвом китайського шеф-кухаря.
На фестивалі відбулося урочисте спецпогашення маркованого конверта «Брендова страва у місті Полтава». І вже під час дійства можна було надіслати листівки у різні куточки України та світу.
Завітав на свято і ведучий «Сніданку з 1+1» Руслан Сенічкін разом зі знімальною групою. Руслан зазначив, що Полтава – це місто, до якого хочеться повертатися. І наступний візит його буде вже не по роботі, а для того, щоб відпочити.
ПОЛТАВСЬКІ ГАЛУШКИ З ПІДЛИВОЮ
Тісто:
* 600–700 г борошна
* 0,5 л кефіру
* 10 гр дріжджів
* 0,5 чайної ложки соди
* столова ложка цукру
* дрібка солі
Підлива:
* куряча грудинка
* 2 цибулини
* морквина
* зубчик часнику
* 200 г сметани
* 200 мл води
* столова ложка олії
* столова ложка борошна
* сіль, перець за смаком
У кефір кімнатної температури всипати цукор, сіль, дріжджі і соду. Добре перемішати і залишити на 20 хв. Поступово додати просіяне борошно. Коли маса стане досить густою – місити руками. Тісто має бути м’яким, не липнути до рук і тримати форму. Накрити його рушником і поставити в тепле місце на півгодини. Поки тісто підходить, приготувати підливу. Куряче філе порізати середніми шматочками. Смажити на олії, доки м’ясо побіліє. Моркву дрібно натерти, цибулю порізати кубиками. Додати до м’яса, смажити до напівготовності. Додати сметану, сіль, перець. Перемішати. Влити половину води, тушкувати 15 хв. У 100 мл води розвести борошно до повного розчинення, влити в підливу, помішуючи. Тушкувати ще пару хвилин і зняти з вогню. З тіста сформувати кульки завбільшки як грецький горіх. Галушки готують на пару, тому можна використовувати пароварку, варити на ситі або друшляку на водяній бані. Кульки тіста викласти на решітку на відстані один від одного, тому що вони збільшаться мінімум удвічі. Готувати 5-7 хв. Подавати галушки, щедро политі підливою. Притрусити зеленню.
ГАЛУШКИ КАРТОПЛЯНІ
* 5 картоплин
* 100 г житнього або пшеничного борошна
* 50 г вершкового масла
* 2 яйця
* цибулина
* по чайній ложці солі та кмину
Картоплю відварити в підсоленій воді, зробити пюре та додати вершкове масло. Цибулю дрібно порізати та спасерувати. У пюре додати цибулю та жовтки. Поступово всипати борошно, вимісити, щоб не залишилось грудочок. Далі ввести збиті білки. Додати кмин та посолити. Варити в підсоленій воді 3-4 хв. Подавати з вершковим маслом та засмажкою.
Катерина СКРЯБІНА.