Ефірна олія сосни — аромат, що допомагає почутися в лісі, не залишаючи власної оселі. З таким не лише повітря в приміщенні стає чистішим, а й дихати, здається, легше.
ОСЕЛЯ ПАХНЕ ХВОЄЮ
В опалювальний сезон повітря в наших будинках стає сухим — це шкідливо для організму, тому біля радіаторів краще поставити ємності з водою. Час від часу капайте туди олію сосни — вона випаровуватиметься, поширюватиме фітонциди, і в помешканні відразу запахне лісовою свіжістю.
Соснова олія — прекрасний освіжувач повітря. Вона чудово підходить для нейтралізації неприємних запахів, тютюнового диму, а також очищення повітря в приміщеннях у період застуд.
При вологому прибиранні в домі кілька крапель додайте у воду для протирання меблів та миття підлоги. Після цього свіжість довго тримається у приміщенні, повітря дуже приємне.
Від запаху кухонної дошки: харчову соду змішайте з водою на кашку, додайте олію сосни (3—4 краплі на 100 г суміші). Нанесіть на вимиту поверхню і залиште на 5 хв. Добре промийте.
Під час прання олію можна використовувати замість кондиціонера для полоскання білизни — вона освіжить одяг.
Для ароматизації санвузла капніть пару крапель на внутрішню частину втулки туалетного паперу — запах протримається довго.
Коли пилососите, 3—4 краплі олії нанесіть на ватку, засмокчіть її пилососом — гаряче повітря, що видуватиметься, поширить лісовий аромат по кімнаті.
Олія сосни є ефективним репелентом, допомагає відлякувати комарів, бліх. Цю її властивість використовують і для просочення деревини та фурнітури з метою збереження їх від руйнування комахами.
ПОБАЛУЙТЕ СЕБЕ ВАННАМИ
Додана до будь-якого крему, соснова олія підвищує пружність старіючої шкіри. Застосовується і для догляду за обвітреною, потрісканою шкірою рук.
Якщо втомилися або понервували — хвойна ванна швидко приведе вас до тями. Вона заспокоює нервову систему та знімає втому. Та й шкірі піде на користь, роблячи її більш пружною і здоровою.
Ефірна олія сосни — одна з кращих для росту волосся. Вона зміцнює корені, перешкоджаючи випадінню волосся. Пошкодженим кучерям надає еластичності та блиску. Але наносити олію на шкіру в чистому, нерозбавленому вигляді не можна. Для косметичного використання слід розчинити в базовій олії, кремі. Для омолодження шкіри як основу можна взяти також молоко, кефір, сметану. Для зміцнення волосся можна додати до шампуню.
ДОЗУВАННЯ ТА ЗАСТОСУВАННЯ
До застосування ефірних олій, ясна річ, треба підходити з розумом, адже організм у всіх різний. Серед запобіжних заходів — індивідуальна непереносимість. Крім того, олію сосни не застосовують безперервно більше 7 днів. При її використанні важливо дотримуватись дозування.
Збагачення косметичних засобів: 4—8 крапель олії сосни на 15 г основи (олії, крему, тоніка, лосьйону, шампуню).
Масаж: 6—7 крапель олії сосни змішати з 1—2 столовими ложками будь-якої рослинної олії (соняшникової, лляної, виноградних кісточок) або обраного вами крему.
Ванни: у наповнену ванну (37—38 градусів) додати 6—7 крапель олії сосни, попередньо змішаної з 1 столовою ложкою молока, меду, морської або кухонної солі. Тривалість процедури — 10—20 хв.
Лазня і сауна: для ароматизації повітря в лазні та сауні шляхом нанесення на розжарене каміння 4—7 крапель олії розвести в 500 мл води.
Ароматизація приміщення: 4—6 крапель ефірної олії сосни додати в аромалампу, заправлену водою, і запалити свічку. Аромат заповнить приміщення. За відсутності аромалампи можна нанести олію на серветку або додати в мисочку з гарячою водою і помістити її на радіатор опалення. Тривалість процедури — 15—30 хв.
Вартість олії в аптеці — від 40 грн (10 мл). Будьте здорові та дихайте ароматним повітрям свіжості!
Підготувала Діана ШЕПЕЛЬ.