Цей незвичайний вид штукатурки називається ще гнучкою. Ми давно звикли, що штукатурка є відносно крихким щільним матеріалом, схожим на гіпс. Як же вона може бути гнучкою?
Вся справа у складі, а точніше — в основі такої суміші. Еластичні штукатурки виготовляються на основі акрилових полімерів із додаванням інертного наповнювача (кварцові, гранітні та мармурові крихти). Акрил після застигання залишається еластичним, тому штукатурка так і називається.
Але навіщо це потрібно? Основне завдання таких штукатурок — не тріскатись при незначних змінах геометрії обробленої поверхні. Особливо актуальною вона є для фасадів новобудов. Адже поки відбувається процес усадки будівлі, звичайна штукатурка встигне вже кілька разів розтріскатися.
Але й для застосування у квартирі такий матеріал доречний: наприклад, на балконі. Постійну зміну температури та вологості витримають далеко не всі матеріали. Та ще коли будинок старий, де оздоблення фасаду вже давно відвалюється на балконі. Покриття такою штукатуркою вирішить одразу два завдання — гарний зовнішній вигляд покриття та стійкість до атмосферного впливу.
Також використовують еластичну штукатурку в санвузлах, для покриття стінок замість керамічної плитки. Але фахівці не радять цього робити, адже вона містить надто багато синтетичних матеріалів, і в закритому приміщенні це може бути шкідливо для мешканців.