Традиційно восени в Україні святкують весілля. «Порадниця» вже не раз писала про весільні прикмети, букети, обручки та багато іншого. Адже люди одружувались і будуть одружуватись, а отже, інтерес до цієї теми не згасає. Поговорімо про те, чого, за прикметами, на весіллі бути не повинно. Адже це обряд, а де обряди, там і прикмети.
Не рекомендується одружуватися у високосний рік. Хоча жодного підтвердження того, що такі пари нещасливі, не існує. Не варто за прикметою одружуватись і 13 числа. Поганий знак – перенесення дати весілля. Такі пари нібито не будуть щасливі й часто сваритимуться.
Останню ніч перед весіллям наречений та наречена мають провести окремо, навіть якщо доти жили разом.
Не можна брати свідків, що вже були у шлюбі, та розлучених. Одружених свідків також брати не радять.
Гостям не можна одягати на весілля чорне. Знаю випадок, коли наречена вичитувала дружці за те, що в тої нібито був чорний шарф. Насправді ж це будо хутряне манто, і не чорного, а темно-коричневого кольору. Але забобонні родичі почали налаштовувати наречену на те, що це погано. Тому не будьте надто суворі щодо весільних заборон.
Небажано купувати весільні обручки з камінням, гравіруванням, нерівностями, насічками. Краще, щоб вони були абсолютно гладенькі, тоді й подружнє життя буде таке саме. Не рекомендується переплавляти їх зі старих обручок. Виняток – якщо ці обручки належали людям, котрі прожили щасливе сімейне життя. Ніякі інші каблучки, окрім обручки, нареченим на весілля одягати не варто. Погана прикмета – загубити обручку, це віщує розлучення. Міряти її не можна давати нікому. Поганою прикметою вважають впустити у РАЦСі обручку на підлогу.
Не можна, щоб наряд нареченої складався з верху та низу – це має бути суцільна сукня. Також небажано нареченій одягати коротку сукню, бо нібито її довжина визначає тривалість подружнього життя. Саме тому, до речі, в багатьох країнах сукню прикрашають довгим шлейфом. Не рекомендується одягати весільну сукню через ноги – тільки через голову.
Наречений не повинен бачити сукню нареченої до весілля. Продавати весільну сукню після одруження не радять. Також бажано, щоб вона була нова. Не можна нікому віддавати після весілля свою фату, так само як і давати її комусь міряти. Нареченій не слід одягати на весілля відкрите взуття. Погана прикмета – зламати підбори. Також не рекомендується одягати нареченій на весілля перли, бо це нібито віщує сльози. Не можна, аби хтось поправляв на нареченому та нареченій одяг.
За столом молодята мають сидіти не на різних стільцях, а на спільній лаві. Також не можна, щоб під час застілля хтось сідав на місце жениха та нареченої або між ними.
Букет нареченого наречена не має випускати з рук протягом усього весілля. Давати його потримати можна лише коханому або мамі. А кидати подругам краще інший букет, а не свій, щоб не віддати нікому своє щастя.
Стежать і за тим, щоб не зникли весільні аксесуари. Молодятам не можна танцювати на весіллі ні з ким іншим, окрім як одне з одним. У новий дім наречену повинен занести на руках чоловік. Це означає наповнити дім любов’ю, щастям і вірністю. На весіллі молодятам не можна фотографуватись окремо – лише разом.
Не заведено дарувати на весілля ножі, виделки, інші гострі предмети. Не можна переходити дорогу молодятам, які йдуть на вінчання. Небажано запрошувати на весілля парну кількість гостей. Наречена не повинна дозволяти нікому розрізати весільний торт – вона це робить сама.
Яна РЯБОВОЛ, весільний консультант.