Чищення вух діткам, здавалося б, звичайна гігієнічна процедура. Та стосовно неї точиться багато суперечок. Одні мами вважають за потрібне прочищати щодня вушка малят ватними паличками, інші ж воліють взагалі не лізти у вуха діткам. Хто правий?
Неправильні маніпуляції з ватними паличками нерідко стають причиною утворення сірчаних пробок у малюків. Потрібно використовувати спеціальні палички з обмежувачем, призначені для дітей. Та й із такими засобами для гігієни слід бути обережними.
Вушна сірка – природний захист вуха від потрапляння туди сторонніх предметів і хвороботворних бактерій. Її надмір потрапляє назовні, й саме від нього слід очищувати вуха дитини. У вухах є спеціальний «механізм», він спрацьовує під час смоктання, жування, розмови, ковтання і кашлю – вушні канали «автоматично» очищуються завдяки суглобу, розташованого біля передньої стінки зовнішнього слухового проходу. У результаті такого самоочищення у слуховій раковині може збиратися вушна сірка, її і треба очищати. Найдоцільніше використовувати для цього стерильний марлевий тампон. Слід доглядати і місце за вушком дитини, бо нерідко там з’являється подразнення й суха шкірочка її не можна видаляти насухо. Використовуйте перед купанням дитячу олійку для її розм’якшення.
Не варто навіть намагатися почистити дитині вузький вушний канал. У переважній більшості це призводить до проштовхування сірки всередину вуха й утворення сірчаної пробки. Її виникнення доволі поширене у дітей. Якщо вчасно не помітите пробку, то можливе погіршення слуху. Не видаляйте самостійно. Це може зробити тільки лікар. Внаслідок самодіяльності можна пошкодити слуховий канал, барабанну перетинку. Крім того, якщо вже стикалися з подібною проблемою, профілактичний огляд в отоларинголога необхідно проводити як мінімум раз на півроку, це допоможе уникнути неприємностей.
Наталія ГАВРИЛЕНКО.