Неправильно розташоване ліжко може бути причиною поганого сну. Звісно, головне, щоб воно було зручним, міцним і стійким. Однак є й певні правила щодо розміщення спального місця.
Так, небажано розташовувати його узголів’ям до вікна, бо нібито в такому разі людина не почуватиметься захищеною. До того тут ще й можливі протяги. А лягати ногами до вікна вважають цілком прийнятним. Не варто ставити ліжко поблизу батарей центрального опалення.
За давньою східною наукою феншуй не слід захаращувати місце під ліжком коробками та іншими предметами, там має вільно циркулювати енергія. А меблі в спальні розставляють так, щоб гострі кути не були спрямовані на ліжко.
Із ліжка має бути видно двері й усіх, хто входить. Це створює відчуття безпеки. Однак ногами до дверей, як відомо, лягати небажано. Одним боком ліжко має торкатися стіни, бажано не тієї, де розташовані двері.
На стіну, яка прилягає до ліжка, не вішають нічого важкого та громіздкого, наприклад, картини й полички. Не варто ставити ліжко навпроти дзеркала, бо воно нібито відбиває негативну енергію і скеровує на того, хто спить.
Якщо ліжко двоспальне, до нього має бути вільний доступ з обох боків. Зазвичай біля узголів’я вішають бра, щоб умикати світло, не підводячись із ліжка. Зручно це й для любителів почитати перед сном. Поряд можна поставити невеличкий столик або тумбочки з обох боків узголів’я. Не слід розміщувати біля ліжка розетки, багато електричних приладів.
Згідно з наукою феншуй ліжко подарує подружжю єдність та порозуміння, якщо являє собою єдине ціле. А спати на двох ліжках, зсунутих поряд, не варто, бо вони є окремими половинками, тож негативно впливатимуть на стосунки.
Предмети біля подружнього ліжка також бажано використовувати парні: по 2 тумбочки, світильники тощо.
Прислухайтесь до цих порад, але передусім — до себе. Якщо вам комфортно у вашому ліжку і ви добре висипляєтеся — все гаразд. Якщо ж ні — шукайте причини проблем.