Манікюрні ножички для дитини мають бути індивідуальні й не повинні використовуватися для інших потреб. Вибирайте інструмент із заокругленими кінцями або пластиковими наконечниками. До дитячого набору можна включити і пилочку для нігтів із м’яким напиленням та заокругленими краями. Нею підпилюють нігті для згладжування нерівних країв, які виникли після обрізування.
Ножиці треба промити в гарячій мильній воді та протерти ватним диском, змоченим у медичному спирті. Дезінфікувати інструмент слід перед кожним використанням.
Підстригати нігті маляті найкраще після купання, коли вони розпарені.
Леза манікюрного приладдя треба тримати перпендикулярно до нігтів. На ногах нігті стрижуть по прямій лінії, а на руках заокруглюють. Не варто обрізувати нігтьову пластину дуже коротко, це може спричинити запальний процес і надовго відіб’є охоту в дитини до цієї процедури.
Якщо поранили шкіру ножицями, не панікуйте. Прикладіть до ранки стерильну вату і зупиніть кровотечу, обробіть зеленкою або іншим антисептиком. Зазвичай цього достатньо.
Можна супроводжувати процедуру забавлянками про пальчики і нігтики («Пальчику, пальчику, де ти бував? Пальчику, пальчику, що ти чував?» – «З меншеньким братом я кашу варив, із безіменним я кашу поїв, із середульшим у лісі гуляв, а з найбільшим пісню співав»). Тоді дитина сприйматиме обрізування нігтиків, як веселу забавку, а не болючу гігієнічну процедуру.
Наталія ГАВРИЛЕНКО.