Чистота – запорука здоров’я. Тож змалку привчаємо дітей дотримуватися правил гігієни. Проте деякі батьки аж занадто фанатично ставляться до цього, примушуючи дитину чи не кожні п’ять хвилин мити руки, забороняють торкатися тварин, гратися у пісочниці, вдома ж у них – майже стерильна чистота. Проте все має бути в міру. Адже разом зі шкідливими бактеріями гинуть корисні мікроби. А отже, порушується нормальна робота імунної системи, дитина частіше застуджується, шкіра стає дуже чутливою, на найменший бруд малеча реагує розладами травлення.
На думку лікарів, життя дитини має бути «стерильним» лише перші тижні життя, доки гоїться пупкова ранка. Тож яких правил гігієни слід дотримуватися, а до чого – ставитися спокійніше?
80 відсотків інфекційних захворювань передається прямим або опосередкованим контактом. Тому нехай у дитини стане правилом мити руки після прогулянки, перед вживанням їжі та після туалету. Самі ж обов’язково мийте їх, перш ніж годувати маля. Щодо банних процедур – одного разу на день для немовляти достатньо. Немає потреби купати його щоразу після зміни підгузка.
Обов’язково привчайте дитину вранці та ввечері чистити зуби.
Оскільки у роті кожної людини багато мікробів та інфекцій, не можна облизувати пустушку дитини (як це нерідко роблять мами, а іноді навіть бабусі й дідусі!), якщо вона впала на підлогу. Пустушка, так само як і зубна щітка, – предмет особистої гігієни. Помийте її кип’яченою водою, в крайньому разі протріть вологою серветкою.
Молоко – ідеальне середовище для розмноження бактерій. Тому обов’язково стерилізуйте пляшечку перед годуванням. Найпопулярніші способи – кип’ятіння та пар. Коли починаєте вводити прикорм, тримайте в чистоті все, що пов’язане з харчуванням. Та стерилізувати посуд не обов’язково, достатньо мити його гарячою водою зі спеціальними засобами. Гірчичний порошок і харчова сода теж відмиють, а головне – не завдадуть шкоди малюку.
Не варто дезінфікувати дитячі іграшки, повернувшись із прогулянки. Лише час від часу споліскуйте їх водою.
Не забороняйте дитині спілкуватися з братами нашими меншими, якщо вона не має алергії, а тварині зроблено необхідні щеплення. Проте стежте, щоб маленький друг не облизував маля, бо в слині можуть бути бактерії. Після спілкування з твариною обов’язково помийте руки малюка або протріть їх вологою серветкою. Якщо маєте домашнього улюбленця, стежте не лише за його чистотою, а й прибирайте в його «домівці».
Щодо прибирання приміщення – бажано щодня протирати меблі та підлогу вологою ганчіркою, змоченою у теплій воді. Найбільша небезпека – мікроскопічні кліщі, що можуть ховатися у ворсинках килимів, оббивці меблів, фіранках, подушках, матрацах, а також у м’яких іграшках. Вони спричиняють свербіння, нежить і навіть набряки. Тому килими та м’які меблі слід регулярно пилососити, а іграшки час від часу прати.
Порадниця.