Погодьтеся, досвід практиків, які досягли успіху завдяки наполегливості, розуму та подолавши чимало перешкод, набагато цінніший, ніж умовиводи теоретиків. Тож маємо уважно дослухатися до кожного слова таких людей. Наприклад, співзасновник компанії «Майкрософт», відомий на весь світ філантроп Білл Гейтс уже кілька років підряд під час зустрічей зі студентами та випускниками вищих навчальних закладів дає мудрі напутні поради, яких не знайдете у жодному підручнику. Адже вони продиктовані самим життям. Сьогодні публікуємо деякі з них. Сподіваємось, ці мудрі слова допоможуть вам зорієнтуватися, як збудувати своє життя таким чином, щоб потім не довелось жалкувати за втраченими можливостями.
- Життя не справедливе. Просто прийміть це як факт.
- Світ не ідеальний. Йому байдуже до ваших амбіцій, прагнень та его. Суспільству потрібні реальні успіхи зараз, тому воно може змусити вас сумніватися у власних здобутках за півкроку до перемоги. Не звертайте зі шляху.
- Не очікуйте від життя забагато. Навряд чи хтось призначить вам платню 60 тис. доларів на рік одразу після закінчення школи. Стати віце-президентом компанії, отримати особистий автомобіль і водія можна тільки тоді, коли справді цього заслуговуєш.
- Труднощі перекладу. Якщо вам здається, що ваш учитель суворий і вимогливий, – почекайте знайомства зі своїм майбутнім начальником. На відміну від учителя, його кар’єра буде залежати від того, як ви справляєтеся зі своїми завданнями.
- Будь-яка робота – гідна. Обсмажувати бургери у фастфуді – не нижче вашої гідності. Наші прадіди назвали б будь-яку, навіть таку роботу, «можливістю».
- Вчіться долати невдачі. Якщо сіли в калюжу, це не провина ваших батьків. Тож не скигліть і вчіться на помилках.
- Вмійте бути вдячними. До вашого народження батьки не були такими нудними, якими видаються зараз. Вони стали такими, заробляючи на ваше безтурботне дитинство, навчання, коли прали ваш одяг і вислуховували промови про те, які ви класні. Тому перш ніж почнете рятувати світ, приберіть у власній кімнаті.
- У житті завжди будуть невдахи і переможці. Коли в школі вас жаліють і не ставлять погані оцінки, це не має стосунку до того, що відбувається у реальному житті.
- Будьте реалістами. Життя не ділиться на семестри. У вас не буде літніх канікул, і знайдеться небагато роботодавців, зацікавлених у тому, щоб ви «знайшли себе». Шукайте за свій рахунок!
- Не вірте телевізору. Кіно – це не ваше життя. У житті вам доведеться багато працювати, а не марнувати час у кав’ярні за філіжанкою кави.
- Дружіть з «ботанами». Швидше за все, один з них колись стане вашим начальником.