У нормі в здорової дорослої людини частота серцевих скорочень (ЧСС) коливається в межах 60–90 уд/хв. Збільшення частоти серцевих скорочень понад 90 ударів за хвилину називають тахікардією. Це симптом і важливий індикатор нашого самопочуття, який може вказувати на прояви деяких захворювань.
За певних обставин – фізичного навантаження, стресу, переляку, перевтоми, емоційного навантаження, інфекційних захворювань і високої температури тіла – пульс може частішати. Це – тахікардія фізіологічна.
Змусити серце працювати на підвищених обертах може ішемічна хвороба серця, перенесений інфаркт міокарда, аритмія, гіпертиреоз (підвищення секреції гормонів щитоподібної залози), анемія, синдром Вольфа-Паркінсона-Уайта. Це патологічна тахікардія, яка проявляється при різних захворюваннях переважно в людей похилого віку через вікові зміни в серцевій тканині.
Щоб зняти напад тахікардії, аритмії, зменшити високий пульс, призначають бета-блокатори (ББ). Але багато людей зараз не мають фізичної можливості потрапити до лікаря на прийом. Зв’язку з лікарем теж може не бути. Тож що робити у такій ситуації і які препарати вживати, щоб полегшити стан, радить лікар-кардіолог Наталія ІВАНЮК.
(Повну версію цього матеріалу з порадами лікаря можна прочитати на 5 стор. у №20-21 від 26 травня 2022 року).