З наближенням весни з’являється творче натхнення — це чудовий момент, щоб зробити оселю світлішою та затишнішою. Наприклад, щось підфарбувати. Ось кілька моїх «малярних» знахідок.
ЯК ПОФАРБУВАТИ ВІКНА, НЕ ЗАБРУДНИВШИ ШИБКИ
Вирішили навесні оновити вікна? Перед фарбуванням приклейте вздовж віконної рами паперові смужки приблизно 5 см завширшки, змастивши їх вологим милом. Так скло залишиться чистим, і його не доведеться відтирати від олійної фарби.
ВОДА ТА СІЛЬ ПРОТИ ЗАПАХУ
Фарба виділятиме запах, доки висохне. Буде швидше, якщо в кімнаті достатня циркуляція повітря — провітрювання. Невеликі поверхні підсушують теплим повітрям фена для волосся, тримаючи його на відстані.
Якщо фарба висохла, а запах залишився, є старий перевірений спосіб: набираю у 2 відра воду, додаю до неї побільше солі та залишаю на добу. Це допомагає стійкому запаху олійної фарби вивітритися швидше, ніж природним способом.
ВАЗЕЛІН НА ПЕТЛІ
При фарбуванні вікон і дверей захищаю петлі та ручки від фарбування — вазеліном або олією. Наношу на деталі та спокійно фарбую. Навіть якщо й мазнете по них випадково раз-другий, фарба разом із жирною основою легко зітреться ганчірочкою.
ФОЛЬГА У ВАННОЧЦІ ДЛЯ ФАРБИ
Зручний спосіб зберегти ванночку для фарби чистою — встелити її двома шарами фольги, яка чудово повторить форму лотка. А якщо ванночки для переливання фарби немає, як варіант — 5-літрова пляшка з-під питної води. Розрізаю її вздовж — і 2 лоточки для фарби готові.
ПЕНЗЛИК З ПОРОЛОНУ
Якщо потрібно підфарбувати невелику ділянку і не забруднити пензлик, беру шматочок дрібнопористого поролону (для вікон), затискаю в прищіпці (щоб руки не бруднити) і занурюю у фарбу. Поролоном проходжуся по поверхні, немов вбиваю фарбу, «тицяю».
Не розмазую, як пензлем. За один прохід не профарбується, треба робити щонайменше 2 шари. Перевага поролонового тампона — відсутність слідів від пензля, більш рівномірний шар, без переходів. А ще можна легко замінити поролон, якщо потрібна фарба іншого кольору.
ОЛІЯ ВІД ПЛЯМ
Швидко видалити плями фарби з рук допоможе звичайна олія. Достатньо змочити в ній ганчірочку, протерти руки, почекати 2—3 хвилини, а потім змити з милом. Так само можна видалити свіжі плями емалі, якщо потрапила на підлогу.
ПРОТИ «ЛИНЬКИ»
Почали фарбувати новим пензликом, а на поверхні разом із фарбою залишаються волоски? Щоб запобігти проблемі, добре промиваю його водою — так позбавляюся «слабких» волосків. Потім на 2 години замочую пензлик у теплій воді — волоски розбухнуть, заповнюючи простір у металевій оправі.
ВГОРУ—ВНИЗ
Завжди обираю один варіант фарбування — вертикальний або горизонтальний — фарба ляже рівномірно, і не буде хаотичних мазків.
При нанесенні кількох шарів чергую: спочатку фарбую вертикально, потім — горизонтально. Перший шар розподіляє фарбу по поверхні; другий — розтушовує її, вирівнюючи колір і усуваючи дрібні похибки.
Раїса ГОМОНАЙ. м. Острог.