Акрилові ванни добре зберігають тепло, мають гладку поверхню й різну конфігурацію. Бувають окремостоячі та кутові. Втім, недоліки в них теж є: обмежений термін експлуатації та висока ціна.
Виготовляють їх двома різними способами. Бюджетний варіант – ванни з двокомпонентним складом АБС/ПММА.
За першою абревіатурою ховається пружна пластмаса, за другою – однорідне оргскло, з якого зроблений акриловий шар. У всій конструкції його приблизно 5–10 відсотків, і зношується така ванна за 4 роки – акриловий шар швидко стирається.
Варіант дорожчий, але довговічніший – ванни з чистого ПММА (його ще називають ливарним акрилом). Служить така 10–12 років.
Як визначити склад на око? Подивіться на борт. Нарахували два шари – отже, маєте справу з ливарним акрилом на основі, що забезпечує міцність, три шари – перед вами дешевший АБС/ПММА та основа.
Яка акрилова ванна краща? За технічними характеристиками – ливарна, але обійдеться вона суттєво дорожче, ніж ванна з АБС/ПММА, і коштує від 10 тис. грн. Ціна виробу з дешевого матеріалу починається з 4 тис. грн.
Важливий нюанс – де і як збираєтесь використовувати ванну. Для щоденного використання в будинку чи квартирі підходить ливарний акрил. Але якщо вибираєте ванну на дачу, якою користуватиметеся тільки в сезон, – чи варто переплачувати?