У мене з’явилася калатея, про яку давно мріяла. Моя дочка зробила мені такий тематичний подарунок до Великодня. Адже по-іншому її ще називають «молитовною квіткою».
Справа в тому, що коли настає вечір, її листочки піднімаються вгору, неначе складені для молитви руки. Незабутнє видовище!
Особливість її в тому, що листя завжди ідуть за сонцем, тому горщик треба регулярно повертати різними сторонами до світла, в іншому разі рослина виросте кривобокою. Щоб листочки залишалися красивими, їм потрібно багато світла. Але не сонце, бо будуть плями, і не тінь — листя втратять ефектний рисунок. Як часто слід поливати калатею? Орієнтиром також стануть листочки. Якщо вони втрачають пружність, виходить, рослина перезволожена, її потрібно припинити поливати, ґрунт на глибину 2–3 см просушити й почекати кілька днів, доки листя підніметься. У середньому потребує поливу два рази на тиждень улітку, один раз — узимку.
З листя калатеї в Перу донині плетуть кошики, сумки, капелюшки. Загортають рибу, щоб вона не псувалася.
А мене своїми листочками вона буде просто радувати. І оздоровлювати. Адже науково доведено, що калатея позитивно впливає на повітря в кімнаті. Її листя активно поглинає шкідливі речовини. А строкате забарвлення милує око, піднімаючи настрій.
Міла ШИМКО. м. Кременець.