Сухе повітря в приміщенні шкідливе для здоров’я. Недостатній рівень вологості в домі позначається на стані шкіри — вона стає стягнутою, лущиться, губи тріскаються, волосся електризується, з’являється ламкість. Кашель, першіння в горлі також можуть бути через сухе повітря. Крім того, в сухому приміщенні бактерії і віруси мають властивість швидше розмножуватися, а отже, підвищується ризик виникнення захворювань. Така проблема виникає найчастіше взимку, коли працюють батареї центрального опалення та інші обігрівальні прилади. Скористайтеся одним із таких способів, щоб в домі вам було комфортно.
Використовуйте ванну
Напевно, один з найпростіших способів. Щоразу після того, як приймете душ або ванну, залишайте двері в кімнату відкритою. Випари будуть проникати в будинок і зволожувати повітря.
Сушіть речі в кімнаті
Ще один спосіб, що не потребує від вас ніяких зусиль. Якщо випрану білизну сушити в кімнаті, а не на балконі або вулиці, то це буде сприяти зволоженню повітря. Такий спосіб бажано застосовувати під час нічного сну. Волога білизна, розвішана на батареях, зробить ваш сон спокійним і комфортним. Головне, щоб на речах не залишилося засобів для прання, в іншому разі будете дихати хімією.
Схожий спосіб зволожити повітря — повісити мокрі рушники на батарею, які час від часу потрібно зволожувати.
Розпилюйте вологу
Наберіть в ємність з пульверизатором воду і розприскуйте її в приміщенні. Щоб продовжити ефект від даної процедури, бризкайте на штори та фіранки, які довгий час будуть зберігати вологість в кімнаті.
Полюбіть квіти
Велика кількість зелених рослин в будинку служить прекрасною профілактикою сухого повітря. Квіти здатні випаровувати вологу і виділяти кисень, що позитивно впливає на атмосферу в домі та наше самопочуття. А регулярне обприскування квітів тільки сприятиме зволоженню повітря.
Провітрюйте і робіть вологе прибирання
Навіть взимку не зайве по 2–3 рази на день провітрювати квартиру, щоб зберігати комфортний рівень вологості. Ну а про те, що час від часу потрібно витирати пил і мити підлогу, ви напевно знаєте самі.
Ароматний зволожувач
Доведіть воду в каструлі до кипіння і поставте її на підставку на стіл або підвіконня, щоб пар зволожував приміщення. Також можете додати в воду кілька крапель олії евкаліпта (продається в аптеці та магазинах косметики. Ціна від 65 грн. за 5 мл). В інструкції до препарату вказано, що його аромат заспокоює, а пари очищають дихальні шляхи, вбивають мікроби і знижують ризик захворювання застудою. Достатньо 2–5 крапель на кімнату 15 м2.
У воду можна кинути і корицю, лавровий лист, шкірку апельсинів або мандаринів, щоб в домі був приємний запах.
Ємкості з водою
Можна обійтися і без кип’ятіння. Просто наповніть вази, пляшки та інші посудини водою і встановіть біля батарей. Якщо додасте камінчики і квіти, вийде гарна композиція — навряд чи хтось здогадається, що це не декоративні елементи, а саморобні зволожувачі. Тільки не забувайте періодично мити ємкості та міняти воду.
Діана ШЕПЕЛЬ.