За літо на москітній сітці накопичується багато пилу, налиплих комах і павутиння — залишати вікно в такому вигляді просто некрасиво, та й бруд знижує термін придатності виробу.
Відмити її буває непросто, до того ж якщо вікна виходять на трасу, і на них осідає сажистий наліт. Ефективний засіб: сода плюс рідина для миття посуду. Налийте в пульверизатор півсклянки води, чайну ложку засобу для миття посуду і всипте чайну ложку соди, струсіть. Добре обприскайте сітку з пульверизатора. Злегка пройдіться м’якою щіткою. Потім промийте проточною водою. Жирний наліт разом з налиплими комахами чудово зійдуть. Дайте висохнути і поставте на зберігання.
А ЧИ ПОТРІБНО ЗНІМАТИ?
* При низьких температурах пластмасові ручки можуть потріскатися і зламатися. Демонтувати конструкцію буде складніше.
* Під вагою снігу і криги сітка провисає. Це необов’язково пошкодить її, але ризик є.
* Зіпсувати москітну сітку можуть птахи, вони чіпляються за неї гострими кігтиками і пошкоджують.
* Через скло з сіткою потрапляє набагато менше світла, а зимовий час і так не балує сонячними днями.
* Сніг і дощі сприяють появі іржі на кріпленнях. Тому, коли комахи вже не дошкуляють, на осінь і зиму сітку краще знімати.
ЯКЩО ЗЛАМАЛАСЯ РУЧКА
Самі сітки доволі міцні, а от пластикові ручки під впливом температур можуть ламатися від найменшого натискання. Користуватися, звичайно, можна, але знімати-вставляти вже незручно. Щоб замінити ручку, візьміть еластичний шнурок (бажано білий). Відріжте невеликий шматочок (близько 7 см) і прикріпіть на місце зламаної ручки, акуратно протягнувши-просунувши гострою спицею (гачком) два кінчики на зворотній бік сітки. Зав’яжіть на них вузлики. Ось і готова заміна — за таку ручку зручно брати сітку при знятті-установці. Замість шнурка можна скористатися і товстою пряжею.
Діана ШЕПЕЛЬ.