Останнім часом вихідці з тропіків і субтропіків набувають дедалі більшого поширення на наших підвіконнях. Зокрема, дуже популярною стала калатея. Але не всі знають, як доглядати за цією красунею, особливо взимку, щоб листочки не набували коричневого забарвлення і не скручувалися.
Рід калатеї дуже великий. До нього належить близько 300 багаторічних, вічнозелених видів. Батьківщина — субтропічні райони Південної Америки. Популярністю рослина завдячує гарним, надзвичайно декоративним листочкам овальної форми. Кольори, контраст забарвлення, форми візерунків і їх розміщення на листках нагадують пір’я павича в усій його красі.
Калатея — це тіньо- і вологолюбна рослина, яка потерпає від протягів та прямого сонячного проміння. Якщо корені заповнили горщик, її краще пересадити в березні. У цю пору починається активний ріст. Для пересаджування потрібен збагачений добривами ґрунт. Найкраще брати таку ґрунтосуміш: листкової землі — 2 частини, перегною, торфу і хвойної землі — по 1 частині, деревного вугілля — 0,25 частини. Це найдоступніший спосіб допомоги рослині.
Можна взяти землю з кротовини. Вона пухка, очищена від шкідників і підживлена кротами.
Із квітня до вересня калатею щодня щедро поливають. Щоб підвищити вологість, вазон оббризкують і ставлять на піддон із мокрою галькою. Раз на 2 тижні підживлюють рідким добривом.
Восени і взимку рослині теж потрібні волога й затінок. Щоправда, поливати слід не так щедро, як улітку. Однак земля в горщику має бути вологою. Оптимальна температура в приміщенні — 18—20 градусів.
Якщо кінчики листочків скручуються в трубочку і набувають коричневого забарвлення, то повітря в кімнаті надто сухе. Листочки треба негайно оббризкати чистою водою з пульверизатора чи обмити під душем, зволожити ґрунт в горщику.