Давайте поглянемо на кімнатні рослини не лише як на декоративні, а й корисні. Адже часто навіть не замислюємось, що зелені мешканці підвіконь можуть активно очищувати повітря або мати лікувальні властивості.
Чи не найперше місце у рейтингу корисності належить надзвичайно невибагливій популярній кімнатній рослині — хлорофітуму. Це справжній повітряний фільтр. Він очищує повітря від шкідливих мікроорганізмів та нейтралізує такі шкідливі сполуки, як фенол та формальдегід. А ще виділяє фітонциди — біологічно активні речовини, що вбивають шкідливі бактерії. Тому хлорофітум особливо корисно тримати на кухнях, надто ж там, де є газові плити. Крім того, він має зволожувальні властивості. Додайте сюди абсолютну невибагливість та легкість у розмноженні. Для очищення повітря у кімнаті площею близько 20 кв. м потрібно мати 6 рослин.
Наступною сміливо можна назвати герань. Вона вбиває мікроби та озонує повітря. А ще цей вазон (точніше, його аромат) сприятливо впливає на душевний стан людини, зокрема знімає внутрішнє напруження. Герань корисна при безсонні та стресах, лікує від депресій. Крім того, відлякує мух. Але може спричинити алергічні реакції. Вазон рекомендують тримати у спальні. Рослина невибаглива у догляді, світлолюбна, легко розмножується, майже не уражується шкідниками та хворобами.
Алое недаремно називають лікарем у вазоні. Має антибактеріальні, жовчогінні, протизапальні властивості. Ним лікують застудні захворювання, ураження шкіри, використовують з косметичною метою — перелічити всі його лікувальні властивості важко. Втім, окрім широкого спектра лікувальних властивостей, алое ще й знижує вміст отруйних речовин у повітрі та активно виділяє кисень.
Каланхое — ще один зелений лікар, особливо помічний при застудних захворюваннях та ранах. Крім того, чудово очищує повітря і знищує шкідливі бактерії.
Сансев’єрія (тещин язик) активно виділяє кисень, захищає від токсинів, підвищує імунітет людини.
Фікус наділений фітонцидними властивостями, очищує повітря від токсинів, зволожує його та насичує киснем. Тому ідеально підходить для кухні або спальні.
Аглаонема — не надто популярна, але дуже красива невибаглива рослина, яка до того ж є природним іонізатором повітря.
Функції повітряного фільтру виконує також кімнатна пальма хамедорея витончена. 3 багатьма шкідливими речовинами в повітрі активно справляється і драцена, яка має ще й бактерицидні властивості.
Дуже корисно тримати в приміщенні вазони з цитрусовими рослинами, їхні ефірні олії поліпшують загальний стан людського організму, активізують мозкову діяльність. Мають антибактеріальні властивості. Те саме можна сказати і про хвойні рослини.
Мирт звичайний також має антибактеріальні властивості й очищує повітря. Учені довели, що у приміщеннях, де він росте, хвороботворних мікроорганізмів набагато менше.
Багато кімнатних рослин позитивно впливають на емоційний стан людей. Крім того, доведено, що зелений колір сприятливо діє на лсихіку, заспокоює та надає впевненості. Завдяки виділенню вологи через листя, яку вони вбирають з поливами, вазони підвищують вологість повітря у кімнатах. Особливо ефективні в цьому плані рослини з великим листям.