Папороть нефролепіс — поширена та доволі витривала кімнатна рослина. Однак усі папороті погано витримують сухе повітря. Адже батьківщина більшості з них — тропічні ліси, де дуже часто йдуть дощі.
Тому особливо важко цим рослинам у приміщеннях із центральним опаленням. Щоб полегшити їм умови існування під час опалювального сезону, їх треба часто обприскувати. В особливо сухі дні навіть двічі-тричі на день.
А ось поливати ці рослини потрібно помірно, особливо взимку, водою, що не містить вапна. Щоб надовше зберегти вологу, можна поставити вазон із папороттю на піддон із керамзитом. А ще дуже добре вкрити поверхню ґрунту мохом — він довго утримує вологу. Дуже корисно час від часу повністю занурювати вазон із папороттю у воду, тоді добре зволожуватиметься земляна грудка. Субстрат для папоротей має бути пухким, водо- та повітропроникним. Для хорошого розвитку рослин він повинен мати кислу реакцію. А от кальцію папороті не виносять. Швидкорослі форми вимагають більш поживної ґрунтосуміші, ніж ті, що ростуть помірно.
Способів приготування ґрунтосумішей чимало.
Варіант 1. По 3 частини торфу і листкової або перегнійної землі, 2 частини грубого піску або перліту.
Варіант 2. По 3 частини листкової і торф’яної, по частині дернової, перегнійної землі та піску. Можна додати трохи товченого деревного вугілля і подрібненого моху сфагнуму.
Варіант 3. По 2 частини верескової і листкової землі, перегною.
Папороті, як зазначалось, люблять підкислений ґрунт. Тому якщо немає кислої верескової землі, її можна замінити хвойним ґрунтом, який також має кислу реакцію.