1. «Поки не зіграв у ящик» (2007)
Головні герої фільму — Картер Чемберс, звичайний механік, та Едвард Коул, мільярдер, який володіє кількома медичними закладами. Вони опиняються в одній лікарняній палаті, з однаковим діагнозом — рак. Розуміючи, що жити залишилося не так вже й багато, Картер складає список, що хотів би встигнути зробити до смерті. Едвард знаходить цей листок і пропонує товаришу здійснити все написане, додавши туди ще кілька речей. Разом вони вирушають у захоплюючу подорож світом, не витрачаючи жодної відведеної хвилини життя даремно.
2. «А в душі я танцюю» (2004)
З самого дитинства 24-річний Майкл знав, що він ніколи не зможе жити, як всі інші люди. Причина тому — церебральний параліч, важке захворювання, вилікувати яке неможливо. Люди, які страждають на цю недугу, приречені на життя в інвалідному візку. Зміни приходять у життя героя разом з Рорі Оші — новим пацієнтом, який смертельно хворий і прикутий до інвалідного візка, але поводиться так, ніби здоровий, сповнений енергії і збирається жити вічно. Новачок на подив швидко навчився розбирати мову Майкла, і вони могли жваво розмовляти й навіть сперечатися на різні теми. Так як Рорі на відміну від Майкла більшу частину життя провів, пізнаючи світ, він бере над приятелем шефство, активно залучаючи того до радощів буття, і герой поступово перестає почуватися нікчемним калікою…
3. «Перед класом» (2008)
Бред Коен із 6 років страждає на невиліковну хворобу — синдром Туретта. Дитина стикається з нерозумінням, глузуванням, здивуванням і упередженим ставленням під час навчання. Одного разу, після втручання директора, який надає хлопчикові шанс розповісти всім дітям про свою рідкісну патологію, Бред отримує розуміння і підтримку від однолітків. Ситуація допомагає йому зрозуміти, що він звичайний хлопець, гідний того, щоб жити, як всі, й втілювати мрії. Тоді ж він визначається з майбутньою спеціальністю і вирішує стати вчителем. Після отримання професії йому важко знайти роботу. Маловідоме захворювання насторожує і відштовхує людей, стаючи причиною відмов. Двадцять чотири рази чоловік чує слово «ні». Однак цілеспрямованість і віра у свою мрію, а також природний оптимізм допомагають Коену долати труднощі і рухатися далі.
4. «Заплати іншому» (2000)
Повчальна та надихаюча драма про те, наскільки складно змінити на краще життя людей, які самі не хочуть щось міняти в ньому. У центрі сюжету — учень сьомого класу Тревор МакКінні, який живе зі своєю матір’ю, що розривається між роботою та алкоголем. З нового навчального року у клас, де навчається Тревор, приходить новий учитель суспільствознавства Юджин Сімонет, який дає дітям завдання подумати над тим, як можна змінити світ тут і зараз. МакКінні єдиний з усього класу придумує по-справжньому цікавий проєкт — «Заплати іншому».
5. «Одержимість» (2014)
Зворушлива драма про ментальне протистояння геніального наставника та обдарованого учня на тлі неймовірних ритмів джазу. Ендрю Німан — музично обдарований хлопчик — вступає на навчання до кращої у США консерваторії. Він мріє стати великим барабанщиком. Досягти мети можна тільки потрапивши в консерваторський оркестр, яким керує маестро Флетчер — викладач-садист, предмет загального страху і поклоніння. За місце в оркестрі йде боротьба між претендентами, яких Флетчер нацьковує одне проти одного. Виграє той, хто довше здатний витримати моральні і фізичні наруги з боку вчителя…
6. «Мене звати Хан» (2010)
Різван Хан страждає однією з форм аутизму — синдромом Аспергера, і тому зазнає певних труднощів по життю. Однак це не заважає йому полюбити дівчину і, незважаючи на протести рідних, одружитися з нею. Вони живуть щасливо, але після трагедії 11 вересня 2001 року у США все змінюється. Американці з недовірою, а іноді й з ненавистю ставляться до мусульман, адже в кожному з них бачать терориста. Непорозуміння в сім’ї призвели до того, що Мандіра йде від чоловіка. Але він вирішує боротися за неї…
Юлія ВОРМАН, практичний психолог.