Дивлячись на сьогоднішню молодь, можемо втішатися тим, що країна має таке майбутнє — красиве, розумне, цілеспрямоване, бажаюче гідно пройти життєвою дорогою, і не деінде, а тут, у своїй Україні. Соломія Вітвіцька, відома українська телеведуча, журналіст – саме з таких молодих людей. І на порадницькій гостині говорили ми з нею зокрема
ПРО СЕНС ЖИТТЯ
Здається, саме тепер люди почали більше над тим замислюватися, до того прагнути, намагаючись розібратися у собі, зрозуміти, ставити собі якісь запитання. І, це, можливо, не стільки філософські розміркування про сенс життя, а, я сказала б, про його стиль, про стиль власних думок, ймовірно, мотивацій, вчинків – все для того, аби бути в гармонії з собою, зі світом. Хтось намагається знайти відповіді у східній філософії. Хтось навпаки – шукає такі речі у власній країні, у своєму корінні. Принаймні я дедалі більше зустрічаю людей, котрі нині перебувають у пошуку тієї-от гармонії, котрі намагаються жити таким чином, щоб бути для інших хорошим прикладом, щоб якось впливати на ситуацію, коли довкола так багато всілякого негативу, переламати її. І що мене особливо тішить – дедалі молодші люди починають тим перейматися.
ПРО УСПІХ
Дуже часто спрацьовує випадок. Окрім таланту, знань, праці складовою успіху може стати вдалий збіг обставин. Я часто повторюю, що успіх значною мірою залежить і від нашого вміння та бажання інколи виходити із зони комфорту. Десь треба відступити, зробити щось інше чи, можливо, якось вкласти більше, ніж отримаєш. Але згодом це може спрацювати. Ну от кажучи про наших зірок. Талант талантом, але має ще бути якесь везіння, коли ті зірки, що на небі, вдало сходяться. А потім ще треба розумно й скористатися здобутою славою, яка може виявитися короткочасною.
ПРО ЖИТТЯ
Скажу, що мені допомагає і до чого прийшла з досвідом, що полегшує життя. Зокрема те, що не намагаєшся гнатися за всім одразу, а визначаєш пріоритети. Краще зробити щось одне якісно, ніж все – абияк. І ще раджу більше розмовляти з собою. Намагатися в якісь складні моменти налаштувати себе на бойовий лад. Бо тільки сама людина може себе організувати і вивести, скажімо, з депресії. То якщо сядеш і поговориш з собою, не піддаватимешся емоційній істерії, розберешся, який вихід можливий, тільки тоді можна буде жити далі, працювати і розвиватися. Це важливо робити, й ми завжди намагаємося отримати допомогу звідкілясь ззовні.
ПРО МАЙБУТНЄ
Я завжди стараюся бути оптимістом, тому вірю в краще, хочу бачити свою країну квітучою, а не безкрилою. Але, окрім того, щоб мріяти, вірити, що все буде добре, кожному з нас треба для цього працювати. Лад, розквіт держави починається з кожного її громадянина. Я свого часу ухвалила рішення і повернулася з Німеччини до України, щоб будувати і нове суспільство, і нове життя. То була інша революція, але тим не менш… ми вірили в краще. І я залишаюся оптимісткою. Ми бачимо, як розвивається наше суспільство, як змінюються люди. У нас є свобода слова, герої, нам є чим пишатися. Маємо і сучасні реалії, з якими нам під силу боротися, змінювати. Треба, засукавши рукави, працювати і менше нарікати.
Травень, 2014 рік.
Повну версію порадницької гостини з Соломією Вітвіцькою можна прочитати в книжці “Порадницька гостина. Історії життя та успіху. 2006 – 2016”.
Автор і ведуча проекту «Порадницька гостина»
Тетяна Власюк.