Моє журналістське життя дарує багато цікавих зустрічей з гарними людьми, спілкування з котрими не лише радує, а й збагачує, мотивує, надихає. Дуже сподіваюся, що й читачі «Порадниці», ближче познайомившись із запрошеними на порадницьку гостину нашими відомими українцями, так само отримують від того і задоволення, і певні знання та пораду. Попри те, що історія успіху, шлях до нього в кожного свої.
Як і в цього мого гостя, котрому, напевне, від народження було вділено всіляких талантів, які не розгубив, а збагатив своєю працьовитістю, наполегливістю, відповідальністю. Він давно вже здобув широку популярність, от хіба що здебільшого як телеведучий, автор, режисер різних масових заходів. А насправді поетична душа цього чоловіка вже багато років народжує прекрасні віршовані рядки, що стають піснями.
Із актором за освітою, поетом-піснярем за покликанням, сценаристом, режисером, художнім керівником столичного Театру «Особистості», народним артистом України Петром Магою на порадницькій гостині зокрема говорили про мистецтво — мистецтво творити себе, реалізовувати свої таланти, мистецтво спілкуватися з людьми, виховувати дітей, мистецтво бути відповідальним громадянином своєї країни. Щодо ж формули успіху, то в нього дуже проста, як може здатися на перший погляд: РОБИТИ СВОЮ РОБОТУ КРАЩЕ, НІЖ ІНШІ, РОБИТИ НА СОВІСТЬ, І НІКОЛИ НІКОМУ НЕ ПАКОСТИТИ.
ПРО МІЦНУ УКРАЇНУ
Коли у майстрів театральної сцени запитували, як зробити виставу, що там має бути (наскрізна дія, початок, кульмінація, фінал, сам її розвиток), вони відповідали: просто побудуйте стосунки між людьми на сцені, й малюнок з’явиться сам. Які рецепти побудови міцної України? Найперше, якщо наш народ: а) перестане пиячити; б) почне працювати; в) виховуватиме своїх дітей. Виховувати! Не відмахуватиметься від них, не тицьне у руки гаджети. А в суботу, неділю тверезий (а не ремигаючи часником після шашликів, запитих самогоном) батько поведе дитину на виставку, в ляльковий чи інший театр, чи просто пройде парком, лісом і скаже: а давай, синку, візьмемо пакетики і позбираємо сміття, що лишили нехороші люди після відпочинку. За такого підходу, гадаю, матимемо інших дітей. Не хочу бути банальним, повторюючи, що кожен має розпочати з себе, але ж так воно і є: кожен повинен(!) розпочати із себе.
ПРО ВИХОВАННЯ
Змалку з дитиною треба говорити, як з дорослою, і вона має знати, що є речі, які можна собі дозволяти, а які ні.
Певне, немає такого народу, який би не любив своїх дітей. Бо це закладено природою. Як і немає тих, хто не бажав би своїм дітям щастя. Але вседозволеність, я вважаю, — одна з найбільших передумов нещастя. Більше того, не впевнений, чи виживуть наші діти, аби їм випало потрапити в умови, за яких колись жили ми. А роблячи для них все ідеальним, піддаємо ризику їхнє майбутнє. Бо раптом у тата з мамою стане не все так райдужно, вони самі просто не виживуть у цьому світі.
Повну версію порадницької гостини з народним артистом України Петром Магою можна прочитати у номері «Порадниці» від 1 червня 2017 року.
Автор та ведуча проекту «Порадницька гостина»
Тетяна Власюк.