Сезон садової суниці минув. І саме зараз час приділити увагу суничним посадкам, адже вони після збирання врожаю ослабли.
Відразу після закінчення плодоношення слід видалити всі вуса. Якщо цього не зробити, то кущі виснажаться, затримається закладка квіткових бруньок, а отже, наступного року урожай знизиться. Вуса не можна обривати, щоб не пошкодити рослину, їх вирізують. Крім того, необхідно знищити бур’яни, ґрунт у міжряддях перекопати на глибину 10–12 см та добре полити. До кореневищ кущиків не зайве підсипати свіжого поживного ґрунту, стежачи, щоб не засипати сердечко.
Для хорошого наступного врожаю в серпні, коли закладаються квітконоси на наступний рік, суницю підгодовують пташиним послідом чи коров’яком. Можна внести фосфорно-калійні добрива: 10 г аміачної селітри, 30 г суперфосфату і 10 г хлористого калію на 1 м грядки. І добре полити полуничну плантацію. Для відлякування суничного довгоносика посадки можна обприскати розчином хвойного концентрату. Дехто зрізує все листя з кожного куща на відстані 10 см від поверхні землі або скошує посадки. Оновлені кущі, звісно, привабливі, однак на врожайності це позначається негативно, адже відбувається втручання в життєдіяльність куща. Інша річ, якщо плантація уражена шкідниками. Тоді садівник скошує листя, щоб знищити його разом зі шкідником.
4-річні кущі видаляють і на іншому місці висаджують молоді розетки.