Спадкування земельної ділянки здійснюється за законом або заповітом. Спадкоємцем за заповітом є визначена у ньому особа.
У разі відсутності заповіту, визнання його недійсним, неприйняття спадщини або відмови від її прийняття спадкоємцями за заповітом, а також у разі неохоплення заповітом усієї спадщини, здійснюється спадкування за законом. Спадкоємці за законом поділяються на чотири черги.
Для оформлення права власності на земельну ділянку в порядку спадкування спадкоємцю необхідно здійснити наступні дії.
- Особисто подати у 6-місячний строк державному або приватному нотаріусу заяву про прийняття спадщини за місцем її відкриття. Ним вважається останнє місце проживання померлого. Якщо воно невідоме, місцем відкриття спадщини є місцезнаходження нерухомого майна або основної його частини.
- Звернутися до територіального органу Державного земельного кадастру для отримання інформації про те, чи внесені відомості про земельну ділянку, чи є у наявності документи, що підтверджують право власності померлого на неї, чи присвоєний їй кадастровий номер.
- Замовити в сертифікованої землевпорядної організації виготовлення технічної документації з відновлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості). Це необхідно для того, щоб внести відомості про вашу земельну ділянку до Державного земельного кадастру. Технічна документація буде виконана в паперовій формі та у формі електронного файлу.
- Після спливу 6-місячного строку з дня смерті спадкодавця необхідно звернутись до нотаріуса, якому було подано заяву про прийняття спадщини. Нотаріус зобов’язаний зареєструвати ваше право власності у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно. З цього моменту ви є повноправним власником успадкованої земельної ділянки.
Підготувала Яна РОМАСЕНКО.