Соком алое деревовидного, або столітника, закапують ніс, полощуть горло, змащують рани. Але ця лікарська рослина і сама може хворіти.
Алое в’яне. Це може бути через загнивання коренів від переливу. Вийміть кущ із землі, огляньте коріння, зріжте гниле, пересадіть в грунт з хорошим шаром дренажу. Якщо коріння згнило повністю, то можна живцювати, використовуючи здорову верхівку.
Опадає листя. Вся справа в холодній воді для поливу. Алое дуже сприйнятливе до неправильного поливу, тому використовуйте тільки відстояну воду кімнатної температури. Взимку достатньо поливати раз на місяць.
Сохнуть кінчики, коли рослину давно не пересаджували. Корінню не вистачає місця в горщику й рослина не отримує поживних речовин. Новий горщик повинен бути більший і просторіший з урахуванням напрямку росту коренів: якщо вони росли в довжину, ємність має бути глибокою; в ширину — потрібен горщик з великим діаметром.
ЯК ОНОВИТИ СТАРИЙ КУЩ?
Для використання в лікувальних цілях обривають нижнє листя, від чого рослина втрачає декоративний вигляд.
Один з найшвидших способів отримати сформовану рослину — розмноження живцями.
Це повинен бути кусочок стебла близько 10 см завдовжки. Відріжте його від основної рослини гострим ножем. Опудріть зріз вугільним пилом і підсушіть 2–3 дні за кімнатної температури — це потрібно, щоб не загнив. Потім посадіть на глибину 1 см трохи під нахилом.
За помірного поливу та легкого розпушування приблизно через місяць алое вкорениться.
Радила Діана ШЕПЕЛЬ.