Римо-католики та лютерани 25 січня святкують Навернення святого апостола Павла. Ще знаний як Савл, Павло народився в місті Тарсі (Мала Азія) в заможній родині, мав римське громадянство, освіту отримав у школі відомого рабина-фарисея. Павло також опанував ремесло, як робити намети. Ймовірно, сам планував стати рабином, а позаяк за навчання Писанню не можна було брати гроші, рабини мали знати якесь ремесло. Можливо, Павло дійсно став би добрим рабином, якби не видіння дорогою в Дамаск, у якому явився йому Христос. За земного життя Ісуса вони з Павлом не зустрічалися, хоча Павло багато про Нього чув і переслідував християн, вважаючи християнство єрессю. Навернення Павла показує любов та силу Бога, який найбільшого гонителя зробив великим «апостолом народів» — так Павла називають за те, що той проповідував серед язичників більше за інших.
З 1908 року 25 січня стало Днем молитви за єдність Церкви, а з 1964 року ним завершується Тиждень молитов за єдність усіх християн.
Юдеї 28 січня святкують Новий рік дерев, або Ту-Бішват. Зараз він відзначається як день екологічної свідомості, оскільки під час святкування традиційно висаджується багато дерев. Походження свята сягає своїм корінням часів встановлення десятини на урожай, тож склалася традиція в цей день пити вино та їсти вирощені плоди, зокрема мигдаль, виноград, фініки, оливки та гранати.
Буддисти 28 січня святкують Махаянський новий рік. Махаяна — один із напрямків буддизму. Адепти махаяни святкують Новий рік у перший день повного місяця в січні. До відзначення Нового року слід готуватися заздалегідь, бо це не лише свято, але й день очищення від усіх гріхів, скоєних за минулий рік.
Православні та греко-католики 30 січня згадують преподобного Антонія Великого. Жив святий в Єгипті на зламі ІІІ–IV ст. Роздавши все майно, він обрав для себе монаше життя. Антоній вважається засновником самітницького чернецтва, коли декілька пустельників мають одного наставника, проте всі живуть окремо, зазвичай у печерах (скитах), присвячуючи весь свій час молитві, посту та праці.
Марина ЧОРНА, релігієзнавець.