Чистити дивани непросто. Вони накопичують пил, до того ж час від часу на них з’являються плями. Щоб м’які меблі були чистими, обробляйте їх пилососом, використовуючи вузькі насадки для важкодоступних місць.
Можна зробити й так. Змочіть простирадло водою і відіжміть. Накрийте диван та вибийте, як килим. Пил залишиться на простирадлі. Потім обробіть оббивку пилососом, щоб зібрати решту пороху. Диван вибивають, поки простирадло стане абсолютно білим.
Якщо на оббивці є плями, їх можна вивести народними методами. Головне – почати обробку, тільки-но пляма з’явилася. Часто достатньо господарського мила.
Плями від соків та фруктів виводять сумішшю оцту навпіл із нашатирним спиртом. Її наносять на пляму, дають висохнути і відмивають водою. Ефективне й мило з ефектом виведення плям.
Кров треба швидко замити холодною водою з додаванням аспірину (таблетка на склянку води). Не можна використовувати теплу чи гарячу воду, бо кров «в’їсться» у тканину.
Плям від варення позбуваються розчином мильної води та оцту. Його наносять, чекають, поки висохнуть, і змивають теплою водою. Пластилін, жирну їжу, крем видаляють твердим предметом, а рештки засипають сіллю, щоб увібрала жир. Ефективно з жирними плямами борються також крохмаль і сода, які на 10 хв. насипають на брудну поверхню, а потім знімають та протирають рушником, змоченим у мильній воді. Перед тим як видалити жувальну гумку її треба охолодити, поклавши пакет із льодом або замороженими продуктами Потім жуйку знімають ножем.
Плями від вина промокають, засипають на кілька хвилин сіллю і протирають.
Плями від чаю, кави, пива промочують серветкою і протирають мильним розчином. Плями від кулькових ручок та фломастерів виводять спиртом і ацетоном.
Підлокітники та спинки м’яких меблів із часом лисніють. Їх обробляють поролоновою губкою чи щіткою з розчином господарського мила або засобу для миття посуду.
Для видалення неприємного запаху можна використати оцет (2-3 столові ложки на 0,5 л води). За 2-3 дні оцтовий запах вивітриться. Можна просочити оцтом рушник та на певний час покласти на проблемне місце. На темних оббивках застосовують слабкий розчин марганцівки. Виручать і перекис водню, лимонний сік, який розводять у соді та заливають у ємкість із пульверизатором. Наносять на забруднену поверхню, а згодом змивають холодною водою.
Плями від сечі можна просочити спиртом, горілкою, нашатирним спиртом. Для виведення неприємних запахів готують і суміш харчової соди навпіл із картопляним крохмалем. Нанести на проблемне місце і витерти. На темних поверхнях місце з неприємним запахом притрушують свіжозмеленою кавою, а за кілька годин видаляють пилососом. Із запахом дитячої сечі на темних поверхнях допоможе впоратися йод. 15-20 крапель розводять в 1 л води і обробляють поверхню.
Оновити колір оббивки допоможе такий прийом: перед тим як увімкнути, насадку пилососа обмотайте марлею, змоченою у розчині солі (столова ложка на 1 л води).
Людмила РОМАШКО.