Чим гарна штучна ялинка та які її недоліки? Вибір за вами.
ПЕРЕВАГИ
Ідеальна форма. Штучна ялинка на вигляд — як справжня, але без властивої природі асиметрії, тому не треба ламати голову над тим, як розгорнути і прикрасити деревце, щоб приховати стовбур, що проглядає між гілками. До того ж «дротяні» гілочки витримають іграшки будь-якої ваги.
Голки не обсипаються. Багатьом знайома ситуація, коли хвойні «сюрпризи» вигрібаємо під час прибирання мало не до весни — з несправжньою ялинкою таких проблем немає.
Легке встановлення. Щоб встановити живу ялинку, на допомогу приходять відра з піском та інші побутові «інженерні конструкції». А для штучного деревця достатньо лише встановити в підставку стовбур і встромити гілочки — легко впоратися навіть самотужки.
Ціна питання. З одного боку, спочатку доведеться викласти кругленьку суму за нову штучну красуню. Але якісний виріб слугує не менше 10 років. Ось і розділіть цю суму на 10. Результат напевно буде нижчим порівняно з ціною натуральної ялинки.
АЛЕ ЧОГОСЬ НЕ ВИСТАЧАЄ…
Не «пахне» Новим роком. Жива ялинка пахне хвоєю, деревною смолою та лісовою свіжістю. Крім того, живе деревце насичує повітря корисними ефірними оліями.
Штучна ялинка так пахнути не може… Виправити цей недолік допоможуть кілька крапель ефірних олій сосни, ялиці або кедра, куплених в аптеці.
Немає місця для зберігання. Власникам приватних будинків скаржитися на нестачу місця для зберігання речей доводиться рідко, але у квартирі це не так просто. І нехай у складеному вигляді штучна ялинка займає небагато місця, для тих, хто живе в невеликій квартирі, цей факт може бути серйозною перешкодою для придбання такої ялинки.
Щороку — одне й те саме. Штучна ялинка може швидко набриднути всім домочадцям. А серед живих ялинок однакових просто не знайти — кожна голка, гілочка, шишка неповторні. Та у випадку зі штучною можна міняти не ялинку, а іграшки, щороку оформляючи новорічний символ у різних стилях.