Вважається, що найкорисніша кукурудза молочно-воскової стиглості. Варто скористатися сезоном. Адже з часом зерна стануть твердими, цукри перейдуть у крохмаль, і кількість корисних речовин зменшиться.
Кукурудза не містить глютену. Тому добре вживати в їжу тим, хто має його непереносимість. Вона містить перетравлювані і непереварювані волокна, які потрібні нам для стимуляції роботи кишківника, для абсорбування і вбирання в себе всіх шкідливих речовин. Розчинні волокна потрібні для харчування нашої власної мікрофлори.
У злакових зернятках є магній, кремній, фосфор, залізо. Кукурудза — єдиний продукт, який містить золото. Цей мікроелемент бере участь у гормональних процесах, а також позитивно позначається на роботі імунної системи і запобігає старінню організму людини.
У молодій кукурудзі концентрація вітаміну В3 (ніацину) одна з найвищих у рослинному світі. Він сприяє нормалізації роботи мозку. Дослідження за участю людей старше 65 років показали, що вживання кукурудзи перешкоджає розвитку хвороби Альцгеймера, тобто недоумства.
Вона містить триптофан — незамінну амінокислоту, яку ми можемо отримати тільки з їжею. Кукурудза не синтезується в організмі. Триптофан бере участь у синтезі мелатоніну (гормону сну) і серотоніну (гормону радості).
Підготувала Валентина Гаркава.