Новорічні свята можуть стати справжнім випробуванням для організму. Висококалорійні страви та спиртні напої — ще той коктейль для перевірки його на міцність. Та є чимало порад, які можуть допомогти уникнути похмілля, про які й хочемо вам нагадати.
- Склянка алкоголю — склянка води.
Ні для кого не секрет, що вживання в достатній кількості звичайної питної води під час бенкету може допомогти уникнути жорсткого похмілля наступного дня. Тканини навколо мозку здебільшого складаються з води, і зневоднення негативно впливатиме на них, створюючи тиск у голові. Спробуйте використовувати таку схему: кожному келиху алкоголю повинна відповідати склянка води.
- Харчуйтеся поживними стравами.
Випиваючи натще, ви підвищуєте швидкість всмоктування алкоголю, тому перед першим келихом зупиніться на страві з великим вмістом вуглеводів. Адже деякі дослідження свідчать, що при вживанні алкоголю на ситий шлунок його вміст у крові буде нижчим.
- Заздалегідь прийміть активоване вугілля.
Знайоме всім чорне вугілля буде корисним не лише похмурим ранком, а й напередодні. Прийняте перед першим келихом, воно на якийсь час абсорбує алкоголь і виведе його природним способом. До речі, за такою ж схемою працюють й інші ентеросорбенти.
- Зупиніться на світлому.
Вважається, що темні напої на кшталт віскі та рому можуть містити сивушні масла — побічні речовини, що утворюються при бродінні та сприяють появі ранкового похмілля. Тому, можливо, має сенс відмовитись у новорічну ніч від подібних напоїв на користь горілки або келиха білого вина.
- Не заощаджуйте на якості.
Недружнє «ставлення» сивушних масел до нашого організму вже відоме. Так ось, дорожчий і якісніший алкоголь апріорі повинен містити меншу їх кількість, ніж економ-класу, оскільки такі напої мають проходити більше ступенів очищення. Подумайте, чи варто економити на своєму здоров’ї?
- Не забудьте про вітаміни.
Надмірне вживання алкоголю виснажує запаси корисних речовин в організмі, у тому числі вітамінів групи В і фолієвої кислоти. Тому, перш ніж відкривати банкет, покладіть собі на тарілку якомога більше закусок із яєчним жовтком, печінкою, авокадо, а також листовою зеленню.
- Уникайте бульбашок.
Шампанське та газовані коктейлі прискорюють всмоктування алкоголю в кров і наближають сп’яніння. Якщо ж не маєте наміру змінювати традиції, спробуйте мінімізувати шкоду алкоголю, заїдаючи шипучі напої фруктами — пектин, що міститься в них, може абсорбувати алкогольні надлишки, відтягнувши «момент Х».
- Допоможе калій.
Проходячи через сильне зневоднення алкоголем новорічної ночі, втрачаємо не лише воду, а й масу електролітів, що вранці з високим ступенем ймовірності обернеться для нас головним болем. Повернути їх назад або заздалегідь запастися «подвійною порцією» можна за допомогою таких відомих джерел калію, як банани та шпинат.
- Уранці вибираємо яєчню.
Є багато причин, щоб починати ранок із смачної яєчні, особливо після вечірки. Яйця містять таурин, який сприяє відновленню постраждалої печінки. Можна також зупинити свій вибір на омлеті з овочами, оскільки високий вміст клітковини буде корисним для нормалізації роботи шлунково-кишкового тракту.
- А ще заваріть імбирний чай.
Похмілля часто приходить разом зі всілякими розладами шлунка. Як вирішення проблеми — заваріть собі кухоль теплого імбирного чаю. Згідно з дослідженнями імбир добре усуває нудоту. До речі, зранку після новорічних святкувань краще уникати напоїв із кофеїном, щоб не навантажувати додатково серцево-судинну систему.
Підготував Руслан ВЛАСЕНКО.