Саме цією народною мудрістю виправдовуємося жартома, коли не дотримуємося свого слова. І, певно, ще довго б ставилася до цього з іронією, якби не стільки разів «завтра ходила з чоловіком у кіно, з понеділка він кидав курити, а цього року купував нові меблі». Переконана, що жінки погодяться зі мною: саме сильна половина людства найчастіше дотримується принципу «чоловік сказав — чоловік… не зробив».
А ми, жінки, наївні і довірливі за своєю природою, з нетерпінням чекаємо на ті чарівні звершення. Адже у нашому розумінні слово чоловіка — закон. Принаймні так має бути. Та яка ж різнобарвна палітра емоцій охоплює, коли обіцяне не виконують: від роздратування та обурення до бурхливої, але справедливої люті.
Він обіцяв зателефонувати вранці, аж ось уже вечір, а телефон мовчить, немов партизан на допиті. Обіцяв романтичну вечерю, а сам пішов із друзями на футбол. Чому вони так чинять: зі зла, навмисне, а може, випадково? Намагаючись розібратися у цьому, відкрила для себе багато цікавого про чоловіків. Виявляється, правду кажуть, що вони — «зліплені з іншого тіста». Тож чи варто за це ображатися на них? А ось спробувати зрозуміти…
Немає причин для хвилювання у тих жінок, чиї кохані дуже рідко не дотримуються обіцянок і лише тому, що мали на те серйозні причини. Інша справа, якщо це стало його звичкою.
Коди ж знаете, що у коханого коротка пам’ять або його думки зайняті іншими, більш важливими справами, просто нагадуйте йому про те, що має зробити. Адже, погодьтеся, мабуть, доводилося і вам забувати принести, скажімо, колезі фільм, який давно обіцяли. Психологи стверджують, що справи, які не мають надто важливого значення, пам’ять ніби відсуває на другий план.
Іноді чоловіки дають обіцянки, щоб не засмучувати нас, жінок. Побачивши сльози коханої, деякі ладні присягнутися дістати місяць з неба, аби лише зупинити їх водоспад. Тож певною мірою в цьому є і наша провина.
А пам’ятаєте, як у дитинстві обіцяли мамі не їсти снігу взимку або прибрати у своїй кімнаті, аби лише вона дала спокій. Оскільки кажуть, що чоловіки — це великі діти, тож і поводяться вони, буває, відповідно. Скажімо, тиждень надокучаєте йому проханням поїхати до мами, чого робити він категорично не хоче, зрештою, аби ви дали йому спокій, погоджується, та коли настає вихідний і пора вирушати у дорогу, у нього несподівано з’явлються серйозні невідкладні справи… Настирливе нав’язування будь-чого чоловіків лише дратує та відштовхує. І якщо вам усе ж вдалося «вичавити» з коханого чесне слово, зіпсуєте і настрій, і нерви обом.
Не кричіть, не сваріться, просто розкажіть йому, як вас це ображає. Люблячий, турботливий чоловік має це взяти до уваги. Скажіть, що краще стриматися від обіцянок, аніж не виконувати їх. Зі свого боку маєте самі завжди дотримуватися слова. Хоча деякі жінки і радять «платити тією самою монетою», аби чоловік на собі відчув, як неприємно бути обманутим, та досвід свідчить, що це метод недієвий.
Оптимістки, котрі вже стомилися боротися із цією чоловічою «недугою», кажуть, що ставитися до цього треба, як до прогнозу погоди. Mи ж не ображаємося на синоптиків, котрі прогнозували зливу, а надворі сонячно і спекотно?
Та все ж слід пам’ятати що вміння дотримуватись слова може прислужитись як в особистому житті, так і в роботі.