В Україні останні 10-15 років чоловіки дедалі частіше вирішують підтримувати своїх дружин під час пологів. Та як зробити, аби чоловік саме підтримав кохану морально й фізично, а не просто був присутнім «для галочки»? Майбутній тато має стати помічником для породіллі й зробити все, щоб полегшити її біль. Тож поговоримо детальніше про особливості таких пологів.
Почнемо з випадків, коли присутність чоловіка доречна й важлива.
Він може допомогти контролювати дихання – дихати разом із жінкою, задавати ритм, ураховуючи рекомендації лікарів.
Допоможе дружині обрати зручнішу позу, що полегшить біль.
Під час переймів у породіллі через напруження часто болить поперек, тож чоловік може зробити масаж.
У разі потреби покличе лікаря, подасть води, допоможе підвестися чи сісти тощо.
Допоможе породіллі прийняти правильне рішення, якщо їй запропонують анестезію, медикаментозне втручання тощо.
Якщо дружина народжуватиме за допомогою хірургічного втручання, батько зможе своїм тілом зігріти дитинку, доки мама перебуватиме під наркозом.
І нарешті, найважливіше: він зможе стати свідком справжнього дива – появи на світ людини. Інколи це сприяє швидшому вживанню чоловіка в роль батька. Та навіть побачивши, що відчуває жінка, народжуючи дитину, почне цінувати і поважати її ще більше.
А тепер про випадки, коли від партнерських пологів краще відмовитися.
Якщо породілля соромиться чоловіка, то вона не зможе зосередитися і зробити все правильно.
Часто майбутня мама вмовляє чи навіть примушує чоловіка бути присутнім на пологах. Не варто цього робити, адже якщо він не хоче допомагати і не розуміє своєї ролі в цьому, то чекати від нього підтримки і допомоги не варто.
Якщо чоловік дуже вразливий і може знепритомніти, побачивши кров (буває й таке).
Жінка може відчувати дискомфорт або навіть роздратування від присутності чоловіка, особливо якщо він поводиться неправильно. Перейми бувають тривалими, а якщо чоловік тим часом сидітиме за смартфоном чи кросвордами, звісно, жінці це не сподобається.
Якщо вважаєте, що чоловік може завадити лікарям працювати, даючи поради або постійно вказуючи на неправильні дії медперсоналу.
Головне в партнерських пологах – настрій чоловіка, адже він має підтримати дружину. Тож хоч би як було важко, він має стати опорою для коханої. А ще краще, коли подружжя разом відвідуватиме спеціальні курси підготовки до пологів. Тоді питань буде менше, підтримки більше і все пройде добре.
Наталія ГАВРИЛЕНКО.