Новорічні свята потроху минають, тож скоро настане час ховати ялинкові іграшки та інші прикраси. Зазвичай їх складають у велику картонну коробку і ставлять якнайдалі, адже знадобляться лише за рік. Ось поради, як полегшити цю роботу.
Якщо зберігаєте святкову атрибутику у великих коробках, наприклад, з-під побутової техніки, іграшки всередині краще розмістити в менших упаковках. Наприклад, окремо гірлянди, кульки, намисто, прикраси з матеріалів, що не б’ються. Для цього придатні ящички з секціями. Одна секція – для однієї іграшки. Порожнини між ними можна заповнити ватою, ганчірками, пухирчастим поліетиленом тощо. Маленькі іграшки зручно зберігати в упаковках з-під яєць.
Хороша ємкість для зберігання іграшок – старі валізи. До речі, їх можна декорувати в новорічному стилі (обклеїти серветками в техніці декупаж, дощиком, штучним снігом), і матимете на свято оригінальний декор. Саму валізу можна розмістити під ялинкою і використати як схованку для подарунків. Коробку для іграшок також обклейте яскравим папером, щоб її легко побачити, і тоді не притиснете її випадково важкими предметами.
Особливо цінні іграшки можна кожну окремо обгорнути серветками, а потім щільним папером, або навіть запакувати їх у старі шкарпетки. Дорогі чи старовинні прикраси поскладайте в одноразові стаканчики. Дощик і гірлянди намотують на картонні втулки від туалетного паперу, бляшані банки або аркуші картону. Для зберігання таких прикрас стануть у пригоді банки з-під чаю та кави, в які їх укладають спіралями.
Місце для зберігання прикрас має бути сухим і темним, на світлі вони втрачають колір.
Катерина ОКУНЬ.