Прикмета є така: добро і щастя оселиться в тому домі, поріг якого першим у Новому році чоловік переступить. От і запросила до нашого порадницького дому на першу у цьому році гостину саме чоловіка — народного артиста України, лауреата Державної премії імені Довженка, актора Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка Богдана Бенюка.
Богдан Михайлович — людина, безперечно, наділена великими талантами, його акторська особистість помітна на театральному небосхилі упродовж не одного десятка літ. Таким йому вдається залишатися і дотепер, коли український театр переживає не найкращі часи свого розвитку. Його люблять глядачі, до нього прихильна доля.
ПРО ТЕАТР
Аби ж то хто знав, як треба створювати театри, вести справи, як бути весь час на гребені слави, як зробити, щоб глядач ходив до театру! Один із можливих шляхів ми показали, але нам поталанило на меценатів — фармацевтична фірма «Дарниця» цінує нашу творчість. На жаль, меценатство в Україні поки що не розвинене.
Динаміка життя змінилася настільки, що театр не може дозволити собі відставати, відмежовуватися, не реагувати на зміни в суспільстві, свідомості людей. Театр має пускати в себе життя, навіть тоді, як звертається до класики.
ПРО НАЦІОНАЛЬНУ ІДЕЮ
Найперше маємо розуміти, що Україна — не просто територія, тут живе її народ, котрий має свою мову, і слід поважати цю територію, цей народ, любити цю мову. То аксіома для кожного, хто живе тут або нещодавно долучився. Не можна зневажати таких речей, це породжує супротив. Ми зобов’язані зберегтися як нація, аби і надалі продовжувався український рід, аби люди, народжені тут, знали і пам’ятали, хто вони є.
ПОРАДА-ПОБАЖАННЯ
Побажання буде єдине, цьому я від мами своєї навчився, царство їй небесне, і завше того дотримуюся: будь-яку справу неодмінно треба починати з вірою у Бога — і помолитися, і помочі попросити.
І не треба багато просити. «Дай, Боже, за рік дождатися», — казала мама. Не варто нарікати, що рік поганий видався — не викреслюйте його. Хоч як би там склалося — то ваше життя, єдине, неповторне. А рік Новий починаймо з побажання добра, здоров’я, миру одне одному.
Січень, 2006 рік.
Автор та ведуча проекту
Тетяна Власюк.