Буває, ґрунтові води піднімаються надто високо, що створює певні проблеми господарям. Бюджетне рішення гідроізоляції льоху існує, і її можна виконати власноруч.
До роботи краще приступати восени, коли ґрунтові води максимально опускаються. Видаліть залишки вологи та просушіть приміщення за допомогою побутового тепловентилятора. Для гідроізоляції підлоги використовуйте три шари гідросклоізолу. Укладайте матеріал щільно до стін гарячим способом за допомогою будівельного фена.
Паяльну лампу або газовий пальник використовувати небажано через загрозу пожежі. Крім того, при роботі з відкритим вогнем у закритому приміщенні зазвичай накопичується вуглекислий газ, тому можна отруїтися.
Відступивши від старих стін на 2 см, починайте викладати нові товщиною в пів цеглини. При цьому слідкуйте, щоб щілина була рівномірною, а розчин кладки в неї не потрапляв. Після укладання трьох рядів цегли розплавте бітум у відрі на електроплитці та заливайте в простір, що утворився між старою і новою стінами.
Повторюйте таким чином, доки висота нової стіни перевищить максимальний рівень підтоплення льоху. Потім зробіть на підлозі бетонну стяжку завтовшки 10 см. У кутку вичавіть приямок сферичної форми.
Після такої операції ваш льох завжди буде сухим, йому не страшний весняний підйом ґрунтових вод.
Підготував Руслан ВЛАСЕНКО.