Незабаром настане Великдень. І у багатьох виникає питання: “А чи доречні свята під час війни?” Психологи відповідають однозначно: так, свята потрібні навіть, коли йде війна. Адже це наші традиції та звичаї, які необхідні кожному українцю і особливо під час війни, бо вони покращують самопочуття та емоційний стан, надають сил жити, боротися з ворогом та допомагати своїй країні.
У деяких українців виникає почуття провини, що вони у безпеці і мають можливість святкувати. Психологи вважають, що таке почуття лише виснажує і пригнічує. Так, психотерапевтка Софія ВЛОХ зазначає: “У часи війни важливо турбуватися про себе. Свято – це про турботу, почуття провини – про деструктив. Можливо, саме Великдень допоможе вам підтримати людей поруч, влаштувавши їм свято, повернути їм шматок мирного життя. Це також про допомогу в тилу, що наближає нас до перемоги”.
Особливо свята потрібні дітям. Тому за найменшої можливості радуйте їх, створюйте для них хоча б маленькі свята, даруйте добру казку.
Тож проведіть Великдень у колі рідних і близьких людей. Нехай дітки допомагають у приготуванні пасочок, дайте їм можливість самостійно їх прикрасити та обов’язково похваліть. Запропонуйте разом прикрасити крашанки.
Весело провести час допоможуть Великодні ігри:
“Навбитки” — дитина тримає в руці крашанку носиком догори, а ви б’єте по ній своєю крашанкою. Потім навпаки, дитина б’є по ній своєю крашанкою протилежним кінцем по вашій крашанці. Чия крашанка розіб’ється з обох боків, той програв та віддає свою крашанку тому, хто виграв.
“В котка” — з похилого місця з перепонами котять яйця одне за одним, намагаючись котити так, щоб попасти своєю крашанкою в крашанку партнера. Правила: хто більше попадає, той більше виграє.
“Хованки” — кладуть кілька шапок, під одну з них кладуть яйце. Хто відгадає, під якою шапкою лежить яйце, той виграв.
“Прокоти в ворітця” — разом з дитиною розкрутіть свої крашанки на траві (підлозі). Чия крашанка довше крутиться, той виграє і забирає обидві крашанки собі.
Радість, веселощі, святкування — це те, що пов’язує нас з довоєнним періодом; це те, що надає змогу відновлювати та підтримувати свій емоційний баланс; це те, що дарує віру на краще та наближає нас з кожним днем до перемоги!