Якщо збираєтеся мити розетки, обов’язково вимкніть перед тим у домі струм. І лише коли переконаєтесь, що напруга відсутня, можна братись до справи.
Втім, якщо розетки не сильно забруднені, їх можна просто протерти злегка вологою ганчіркою. У воду додайте трішки соди. Волога в жодному разі не повинна потрапити в отвори розетки!
Можна змочити у спирті шматок вати і нею обробити пластик. Пройдіться по корпусу вологою серветкою – вона добре усуває забруднення. Важкодоступні місця очистіть за допомогою ватної палички. Зачекайте, доки розетка повністю висохне, і лише після цього вмикайте струм.
Якщо ж забруднення сильні, як-от буває на кухні, пластиковий корпус розетки доведеться відкрутити тонкою викруткою і помити окремо, скориставшись старою зубною щіткою. Краще на деякий час замочити у воді з милом, а потім мити, так бруд відстане легше.
Все, що знаходиться всередині розетки, мити і чистити не можна, навіть сухою ганчіркою. Після того, як відмиєте та повністю висушите корпус, прикрутіть його на місце та увімкніть струм.
Не завадить прикріпити навколо розетки захисну пластину!
Василь ГЕРАСИМОВ.