Технологія Wi-Fi має повну назву WirelessFidelity, що в перекладі означає «Бездротова високоточна передача даних». З’єднання здійснюється по радіохвилях, тобто це звичайне радіо. Так, останнім часом багато людей стурбовані впливом цих бездротових мереж на своє здоров’я, особливо ж дітей. У відповідь на таке занепокоєння була проведена значна кількість досліджень, які спростували твердження, що Wi-Fi може завдати шкоди людському організмові.
«Узагальнення наявних наукових аргументів свідчить про відсутність переконливих доказів якоїсь шкоди від Wi-Fi», – говорить Іван Вишнивецький, голова Української асоціації клінічних досліджень.
Міжнародне агентство з дослідження раку, яке входить до складу Всесвітньої організації охорони здоров’я, класифікувало радіочастотні електромагнітні поля, включаючи й поля від бездротових телефонів, як категорію «2b». До цієї категорії відносять речовини, суміші та обставини впливу, які можуть бути канцерогенними для людини. Але сюди також входять, приміром, кокосова олія або екстракт гінкго білоба. Тому факт включення у цю категорію ні в якому разі не доводить небезпеку. Рівень енергії, котру випромінює пристрій Wi-Fi (роутер), дуже низький, щоб можна було зруйнувати ДНК, тому не існує механізму його канцерогенності. Вплив надто слабкий, щоб якось зашкодити, навіть якщо сидите поруч із ним.
Ми живемо в оточенні різних приладів, які мають набагато потужніше випромінювання, ніж Wi-Fi: мобільні телефони, телевізори, мікрохвильові печі, радіо тощо. Приміром, потужність радіовипромінювання від мобільного телефону втричі вища, ніж від роутера. То чи шкідливі вони? Фахівці з радіаційної гігієни та лікарі зауважують, що мобільні телефони і Wi-Fi безпечні при розумному і дозованому використанні. Головна шкода від інтернет-ґаджетів у тому, що люди, і діти включно, мало рухаються і недостатньо часу проводять на свіжому повітрі, надто довго просиджуючи біля комп’ютера й обмежуючись спілкуванням у соцмережах.
Поки ця тема досконало не вивчена, чому б нам не бути просто обережними? Навіщо ризикувати, коли зовсім не важко іноді вимкнути телефон, не класти його у ліжко, не носити в кишенях, не вішати на шию дитині, не зловживати переглядом телепередач і не встановлювати Wi-Fi у спальні дитини? Дотримуйтесь цього принципу, і вам не доведеться думати про категорію «2b».
Підготувала Валентина ГАРКАВА.