Карантин триває, і більшість із нас й надалі залишатиметься удома. Дуже валиво в цей час створити там здоровий мікроклімат, триматися на позитиві, не впадати у відчай. Які ж фактори впливають на наше здоров’я в домашніх умовах?
Приємна атмосфера складається з того, що бачимо, чуємо, відчуваємо і сприймаємо на дотик. Такі суто фізичні показники, як температура, вологість повітря, а також його чистота, – чи не найголовніші чинники.
«Температура та вологість мають бути оптимальними, – розповідає лікар-методист Київського міського центру громадського здоров’я, кандидат медичних наук Отто СТОЙКА. – Стежте за температурою повітря в кімнаті, що має бути від 18 до 20 градусів. Бажано мати гігрометр, аби визначати вологість. Саме рівень вологості повітря – одна зі складових, що забезпечує комфортні кліматичні умови для проживання. Коли вже не працює опалення, сухості в повітрі немає, отже його вологість становитиме 40–60 відсотків. Деякі люди чутливі до її зниження, й захисні властивості слизової оболонки від того страждають».
Одним із проблемних факторів, що впливають на гігієну в будинку, є підвищена вологість, яка згодом переростає у цвіль на підлозі, стелі, у ванній кімнаті. При появі її перших слідів необхідно терміново вживати заходи (скажімо, виводити плісняву за допомогою спеціальних миючих засобів), інакше це може спричинити погіршення стану здоров’я, зокрема й простудні захворювання, алергію тощо.
Для підтримання оптимальної температури та вологості часто провітрюйте приміщення. А ще кисень необхідний для нормальної роботи серця та головного мозку, тому виходьте й на балкон, аби подихати свіжим повітрям.
«Робіть регулярно вологе прибирання, – нагадує Отто Стойка. – Це можна зарахувати й за фізичну активність. Багатьом людям складно звикнути до нових умов, особливо тим, хто постійно їздив на роботу. Треба намагатися розписати свій день, час від часу переключатися на фізичні вправи, дотримуватися режиму. Не забувайте робити щось і для душі».
Підготувала Валентина ГАРКАВА.