Здавалося б, що може бути складного у купівлі канцелярських товарів, вибір яких сьогодні більш ніж достатній. Однак це лише на перший погляд, бо кількість не завжди означає якість. Особливо ж ретельно варто зважати на цю обставину, збираючи дитину до школи.
Вибирайте зошити з одноколірними обкладинками
Не потрібно бути професійним експертом, щоб помітити, що сучасні зошити відрізняються від тих, якими свого часу користувалися ми. Зокрема головна відмінність полягає у яскравих обкладинках із найрізноманітнішими зображеннями. І, на жаль, саме малюнок на обкладинці часто відіграє вирішальну роль, спонукаючи дітей випрошувати у батьків купити саме цей, а не інший зошит. Та хоч як ваш школяр вмовлятиме вас, не піддавайтеся і купуйте лише ту продукцію, що відповідатиме основним стандартам якості.
Зверніть увагу на обкладинку. Спеціалісти Міністерства освіти та науки України, а також ДП «Укрметртестстандарт» рекомендують надавати перевагу одноколірним палітуркам, оскільки яскраві відволікатимуть увагу.
У крайньому разі, коли дитина наполягає на своєму, можна згодитися на зошит, малюнок на якому не викликає агресивні почуття. Тобто ніяких роботів, монстрів і драконів. Узагалі найкращою прикрасою тильного боку зошита є не малюнок, а таблиця множення чи алфавіт.
Зверніть увагу на білизну паперу
Обов’язково зверніть увагу на білизну паперу.
Згідно з Державними санітарними нормами та правилами до друкованої продукції для дітей вона не повинна перевищувати 70–80%.
Більша — «різатиме» очі. А на жовтуватих аркушах написаний текст буде блідим, і щоб його прочитати, школяру доведеться напружувати зір. Тому сторінки зошита повинні бути виготовлені з цупкого, непрозорого, матового, в міру білого і приємного для ока паперу.
Лініювання має значення
Важливу роль відіграє і лініювання. Тому, вибираючи зошит, перевірте, щоб усі лінії в ньому були чітко продруковані, рівні, без перекосів, однакової товщини (0,2—0,5 мм) і збігалися на розворотах.
Ширина країв зверху повинна бути 20 мм, а внизу — на 2—5 мм меншою. Крім того, допускають лише чотири кольори ліній — фіолетовий, зелений, блакитний та сірий.
І, незалежно від того, це зошит у лінію чи клітинку, ширина полів в них мусить бути однаковою — 2 см, а їх колір — лише червоним.
Не забудьте про маркування
Подивіться, чи вказані на зошиті: назва країни-виробника, інформація про сертифікацію, товарний знак, артикул, штрих-код та сорт.
Якщо маркування відсутнє, відмовтеся від покупки, бо це може означати, що виробник хоче приховати якусь важливу інформацію, або й того гірше — виготовляє свою продукцію нелегально.
Яку ручку вибрати?
Що ж до іншого необхідного для навчання канцелярського приладдя, то, як стверджують фахівці, тут потрібно звернути увагу на кілька важливих моментів.
Вибір краще спинити на ребристих кулькових ручках (їх легше тримати, тому менше стомлюватиметься рука) або ручках із гумовим покриттям — тоді пальці не ковзатимуть і не натиратимуться мозолі.
Особливо це актуально для першокласників, пальці яких ще не призвичаїлися до написання відносно великих обсягів тексту.
Тонка чи товста лінія?
А от якість олівців можна визначити візуально, уважно придивившись до загостреної частини. Якщо зріз не гладенький, то найімовірніше для виготовлення олівця використана дешева деревина, тож і грифель теж неякісний. Ну й, звичайно, не купуйте олівці без маркування і зазначення твердості чи м’якості грифеля. Вітчизняні виробники позначають її літерами «Т» та «М», а закордонні відповідно — латинськими «Н» та «В». Чим більший ступінь твердості, тим тоншою і чіткішою буде проведена лінія, і навпаки, лінія від м’якого олівця буде товста й темна.
Без неприємного запаху
Канцелярське приладдя, як і будь-які інші товари для дітей, не повинне мати різкого неприємного запаху. А ще — не бійтеся вимагати у продавців сертифікат якості. Дитячий організм під час навчального процесу і так піддається більшим, ніж зазвичай, навантаженням, тож не варто додавати проблем здоров’ю, придбавши неякісний зошит чи ручку.