Хоч би якою була погода цими днями, та принаймні «Французька весна» прийде до нас за розкладом. Ювілейний 15 фестиваль розпочнеться у Києві 31 березня, завітавши ще до 8 українських міст: Бердичева, Дніпра, Запоріжжя, Івано-Франківська, Львова, Одеси, Рівного, Харкова. Підготовкою дійства займаються Посольство Франції та Французький інститут в Україні, мережа Альянс франсез в Україні за підтримки Київської міської державної адміністрації, Мерії міста Тулуза та низки урядових і неурядових вітчизняних інституцій. Яскравим стартом цьогорічного фестивалю має стати перформанс «Повітря», присвячений темі європейських цінностей, зокрема свободи, рівності, братерства, який зможуть побачити всі охочі у день відкриття на Софійській площі о 20.30.
Як завжди, «Французька весна» потішить нас багатьма приємними й цікавими подіями. Музичним подарунком шанувальникам класики стануть два фортепіанні концерти в Національній філармонії України: французького піаніста Жака Рувьє та української виконавиці Катерини Дядюри (20 квітня), а також французької музики (за участю Національного оркестру України, Національної заслуженої капели України «Думка», солістів українки Іванни Пліш і француза Жан-Луї Серра) 23 квітня. Днем пізніше у Національному будинку органної та камерної музики (24 квітня) відбудеться органний концерт французького музиканта П’єра Зеворта.
До уваги театралів – вистава «Концерт для двох клоунів» від французької театральної групи Les Rois, під час якої в Театрі на Подолі виконуватимуть Штрауса, Вівальді, Баха (11 квітня), та постановка «Сьогодні вечері не буде» про останні дні Сталіна від французького режисера Жуля Одрі за мотивами п’єси «Хворі» Антоніо Аламо (Театр «Золоті ворота», 18 і 26 квітня).
Передбачено й мистецькі проекти: «Єдиноскрижальне біле» Самуїла Аккермана і Олега Лишеги відкриють 4 квітня в галереї Art 14, «Інверсії» Філіппа Бертрана і Миколи Білоуса – 6 квітня в галереї «Цех», виставки живопису Ігоря Увароффа «Підведення підсумків» – 19 квітня у Київській картинній галереї, фотовиставки Гійома Ербо «Зона (2009–2011)» – 18 квітня в Національному музеї Тараса Шевченка.
У рамках фестивалю на творчі зустрічі з українцями спеціально завітають із Франції відомі особистості: 5 квітня – романіст Жан-П’єр Оль, 19 квітня – письменник Давід Фоенкінос, 25 квітня – ілюстратор дитячих книг і автор Сатомі Ічікава, а 25-26 квітня Україну відвідає дизайнер Ізабель Даерон.
Як завжди, на нас чекатимуть новинки французького кінематографа на допрем’єрних показах. Так, у столичному кінотеатрі «Київ» 4-11 квітня у рамках програми «Роман з кіно» представлять 5 кінострічок, а в «Україні» 13-14 квітня пройдуть «Довгі ночі короткого метра», на яких можна буде переглянути французькі «короткометражки».
Є у програмі фестивалю й освітні події. Лекцію про виховання за методиками французького психоаналітика і педіатра Француази Дольто від Французької академії батьківства можна буде відвідати 27 квітня у Французькому інституті в Україні (вул. Гончара, 84), там же записатися на курси французької мови 2-14 і 27 квітня. Готових до праці запрошують на ярмарок вакансій від французьких кампаній «Франція в Україні» до Українського дому 26 квітня.
Іще одною родзинкою програми обіцяє стати зустріч із Аленом Баратоном, головним ландшафтним дизайнером Версальського парку, яка має відбутися 23 квітня у Київському академічному драматичному театрі на Подолі.
І який же фестиваль без національної кухні?! Шанувальників французької гастрономії чекають на майстер-клас шеф-кухаря Патріка Райнґарда 15 квітня, а 17-20-го відбудеться фестиваль кулінарного мистецтва з майстер-класами від відомих французьких кондитерів, а також кращих шеф-кондитерів України.
Детальніше з програмою можна ознайомитися на сайті Французького інституту за посиланням https://institutfrancais-ukraine.com/news/printemps_francais