Він із тих акторів, якого відразу запам’ятовуєш, побачивши чи то на кіноекрані, чи на театральній сцені. Харизма, талант, сильна енергетика, правдивість гри — все це робить актора одним із затребуваніших у професії впродовж багатьох років. На порадницькій гостині напередодні Нового року із заслуженим артистом України, актором театру та кіно, сценаристом, режисером Дмитром Суржиковим говорили зокрема
ПРО ДЕНЬ НАРОДЖЕННЯ 31 ГРУДНЯ
День народження в мене насправді був тільки в дитинстві. Адже коли в нас удома збиралися гості, був упевнений, що прийшли вони саме до мене, на день народження, а не святкувати Новий рік. То вже потім, коли пішов до школи, подорослішав, цей створений мною міф розвіявся. Отаке в мене свято було. А з часом загалом спокійніше почав ставитися до цього. Знаєте, Новий рік (можливо, це ще й відгук радянських часів) для багатьох і досі залишається дуже важливим святом, може, навіть більш значимим, ніж Різдво Христове в окремих регіонах України. Та хоч би як було, то все одно — родинне свято, всі намагаються бути зі своїми рідними. Й це для мене – найголовніше.
ПРО АКТОРСЬКІ АМБІЦІЇ
Навіть коли люди обирають професію, приймають рішення бути акторами — то вже велика амбіція. А ще ж треба пройти цей шлях. Він дуже складний у плані навчання, становлення, та ще як складається подальша доля. Потрібно закріпитися і не впасти. Буває, що й особисте життя не складається, руйнуються сімейні стосунки, а це може теж підкосити людину. Акторові дуже важко втриматися на плаву, та ще й доводити щоразу, що ти чогось вартий, бути постійно в обоймі, як кажуть. Для цього треба мати неабиякі амбіції.
ПРО РОЛІ
Скажу відверто, є ролі, які нічого не залишають по собі. Є ті, що не вдаються. Або ж із часом усвідомлюєш, що так і не зрозумів, що то було, про що грав?! Це такі, внутрішні поразки. А є ролі, які влучають у тебе дуже глибоко, і з ними ти не розлучаєшся. Для такої ролі в тебе всередині, в душі є певне місце, й вона там собі живе. Ти їй кажеш «бувай», а наступного дня чи тижня знову зустрічаєшся і знову маєш прожити її заново на сцені.
ПРО МОНОВИСТАВУ «ІНСТИНКТ САМОЗБЕРЕЖЕННЯ»
Своєю моновиставою стверджую, що життя без брехні неможливе. Вона допомагає людині жити в соціумі.
Так, монолог насправді іронічний. Спочатку хотів написати відверто комедійний, а коли почав працювати, стало зрозуміло, що смішного мало, і сміятися над собою довго не вийде. Розповідаю про брехню, що існує між звичайними людьми: між рідними, друзями, чоловіком та жінкою, дитиною і батьками, начальником і підлеглими, просто між громадянином зокрема і суспільством у цілому… Ми всі брешемо, тільки от брехня буває різною: спонтанною, задля спасіння, ще якась…
ПОРАДА
Не опускати рук — ніколи! Хоч би як важко було. Хоч би що на нас падало: пандемія, фінансова криза, революція. Ми думаємо: ну, от зараз ще трішки потерпимо, це все скінчиться, й тоді вже почнемо жити. Але ж оте все і є наше життя. І в цьому закохуються, народжують дітей, виховують, навчаються, працюють. Тому: не опускайте рук, усміхайтеся — собі, людям, світу, і бережіть себе та рідних, свою сім’ю та родину. Ось така моя порада.
Повну версію порадницької гостини З ДМИТРОМ СУРЖИКОВИМ можна прочитати в свіжому номері газети «Порадниця» від 31 грудня цього року.
Автор та керівник проєкту Тетяна Власюк, головний редактор газети «Порадниця».