Сансев’єра – популярна кімнатна рослина, насправді відома своєю невибагливістю. Серед багатьох видів «тещиного язика» є один особливо оригінальний – сансев’єра циліндрична.
Вона може спокійно існувати навіть там, де не виживуть інші рослини: хоч у тіні, хоч на протягах. Зустрічається цей вид нечасто і зовні доволі специфічний. Його листя має вигляд довгих вузьких трубочок, тому сплутати цей вазон із жодними іншими неможливо. Особливо популярні нині рослини з переплетеними пагонами. Однак зробити таку «плетінку» можна не з усіх кущів. Переплітають листки, що щільно ростуть, і тільки в молодих рослин. Зверху «плетінку» фіксують стрічкою чи резинкою.
Загалом догляд за рослиною такий самий, як і за іншими видами сансев’єри. Сильних поливів не любить. Землесуміш готують із дернової, листової землі та піску (1:3:2). Можна взяти готову ґрунтосуміш для сукулентів. Горщик потрібен неглибокий та широкий.
Розмножують цей вид, як і інші, переважно вегетативним способом. Пересадка дорослій рослині потрібна раз на 2–3 роки, бо росте досить повільно.
Є одна характерна особливість: кінчики листочків-трубочок дуже гострі, як колючки, причому настільки, що ними можна поранитись. Щоб не допустити цього, на кінчики одягають м’які ковпачки, наприклад, із корку або гуми. Рослина має дуже гарний вигляд як у сольних посадках, так і в композиціях, зокрема у флораріумах та тераріумах. Зацвітає дуже рідко, але квіти непоказні.
Хворобами та шкідниками сансев’єра циліндрична уражується рідко, єдине, до чого вразлива – застій води у піддоні, якого не можна допускати. Це може спричинити загнивання кореневища.
Тетяна БОГОВИК.