Наше життя – складне, багатогранне і часом дуже заплутане. Подружнє – й поготів. Адже перебуваючи у піднесеному емоційному стані від весільного свята, більшість молодят певний час ще не усвідомлюють ту велику відповідальність, яка лягла на їхні плечі. Звичайно, згодом усе стане на свої місця, і кожен зрозуміє, чи правильним було рішення одружитися. Головне – щоб це розуміння не прийшло занадто пізно.
У пілотів є термін «висота прийняття рішення». Досягнувши цієї висоти, капітан повітряного судна повинен вирішити, чи виконувати посадку, чи заходити на друге коло. Це невеликий, майже непомітний проміжок часу, по закінченні якого уже нічого не можна змінити. І якщо, проґавивши або проігнорувавши «висоту», пілот навіть зрозуміє свою помилку, то катастрофи не уникнути. Так само і в подружньому житті є межа, переступивши яку, вороття уже немає.
Вирішувати родинні конфлікти нелегко, але запобігати їм – ще важче. Тому перед тим, як зробити якийсь вчинок, подумаймо, що для нас важливіше – бачити щасливе, усміхнене обличчя дружини і відчувати безмежну любов дітей чи дивитися помутнілими очима на хмільних друзяк, які щедро підливають у чарку спиртне, куплене за ваші ж гроші. Або що краще – кусати лікті через свій «гострий» язик чи ще раз сказати: «Я тебе кохаю»?
Щоб шлюб був міцним, він повинен спиратися на любов. Перш ніж стати на весільний рушник, запитайте себе: «Як мені хотілося б відсвяткувати срібне весілля?» Може, це запитання видасться не дуже доречним, але воно важливе. Бо, як зауважує відомий публіцист, автор популярної у всьому світі книги «Перші роки разом» Ед Віт, щасливий тривалий шлюб завжди починається з впевненості, що буде срібне весілля, а якщо на те воля Божа – то і золоте.
Віктор МИРОНЕЦЬ.