Ми всі втомилися. Втомилися від нестабільності, від постійного очікування небезпеки, від почуття напруження, від нерозуміння, в який бік рухатися далі. Кожен знайшов свій спосіб вирішення проблеми під назвою “Як вижити в умовах невизначеності”.
Один із неробочих способів — приймати антидепресанти та інші препарати з надією, що тривожність буде стабілізуватися і почуття безпеки з’явиться після прийому курсу таблеток.
ЧОМУ ТАК?
- Будь-який препарат працює із симптомом.
- Симптом — це причинно-наслідковий зв’язок.
Наприклад, у жінки проблеми зі спиною більше ніж 10 років через міжхребцеву грижу. Вона йде в магазин і купує хороший матрац на ліжко. Частково вона може вплинути на відчуття болю у спині. Але більше в емоційному плані! Завдання — довідатися, чому з’явилися проблеми зі спиною? І тільки потім, розуміючи причину, шукати рішення — як не нашкодити й вирішити проблему!
Правильно підібраний антидепресант знижує вашу тривожність до певного рівня з метою знайти адекватне рішення/аналіз проблеми. Це означає, що дуже важливо скористатися вашим станом для того, щоб запустити процес дослідження, допомоги організму в пошуку причинно-наслідкового зв’язку.
Складні почуття, як-от втрата, горе, апатія, депресія, панічні стани, агресія, самому прожити більш, ніж важко. Для цього є профільні спеціалісти, які допомагають на практиці.
Пігулки, як і алкоголь, цигарки, можна вважати уникаючою формою вирішення справжніх проблем свого психічного здоров’я.
Як зробити перший крок до вирішення ваших психологічних проблем:
🔸Визнати, що є проблеми зі сном, апетитом, емоційним станом.
🔸Не ставити самому собі діагноз! Це найчастіше відбувається.
🔸Записатися на прийом до психолога, психотерапевта або невролога. Розібратися разом із фахівцем із вашим станом для вирішення питання.
🔸Якщо призначили препарати та роботу із психотерапевтом — значить, одне без іншого не працює! Не займайтеся самодіяльністю — довіртеся професіоналам.
🔸Хороший фахівець зрозумілою мовою пояснить вам суть проблеми та навчить самостійно її вирішувати!
Бережіть себе та своє здоров’я у всіх сенсах цього слова!
Практикуючий психолог Ольга КОТЛЯР (терапія тривожних розладів у когнітивно-поведінковій терапії).